Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Grupa Żywiec ma zapłacić 103 mln zł zaległego podatku, spółka "konsekwentnie się nie zgadza"

10
Podziel się:

Grupa Żywiec źle ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych z Brandhouse Żywiec, a także koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych - uznał Śląski Urząd Celno-Skarbowy.

Grupa Żywiec ma zapłacić zaległy podatek.
Grupa Żywiec ma zapłacić zaległy podatek. (East News)
bFfDATsR

Chodzi o rozliczenia podatkowe z roku 2011. Urząd uznał, że wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości to ok. 59 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz ok. 46 mln zł z tytułu odsetek.

W sumie Grupa Żywiec ma zapłacić 103 mln zł. Spółka nie zgadza się z decyzją urzędu.

"Spółka konsekwentnie nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w wyniku kontroli, gdyż w opinii zarządu wnioski ŚUCS zawarte w tym dokumencie nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez spółkę działań" - czytamy w komunikacie Grupy Żywiec.

bFfDATsT

Spółka nie zamierza korzystać z prawa do korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i zamierza zakwestionować wyniki kontroli.

Zobacz także: Oglądaj też: Reportaż dla PKN Orlen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfDATtu
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
Ddd
2 lata temu
Grupa Zywiec cha jest Chorwacka J
Agda
2 lata temu
Czyżby dno w worku z kasą było widać?
uzuza
2 lata temu
Spokojnie, już niebawem przedsiębiorcy dostaną wezwania do zapłacenia zaległego podatku zanim jeszcze wpadli na pomysł założenia firmy. Wolska naszych marzeń.
bFfDATtv
ekolog
2 lata temu
dlaczego zwykly kowalski prowadzacy firme musi po\lacic a jak nie zaplaci zniscza a korporacja nie wszystko im wolna to straty z tym zwiazane przezucane sa male firmy rodzine cos smierdzi
Bzz
2 lata temu
Grupa Żywiec nie jest polskim podmiotem