Notowania

gospodarka
27.09.2019 18:53

Grupa Żywiec ma zapłacić 103 mln zł zaległego podatku, spółka "konsekwentnie się nie zgadza"

Grupa Żywiec źle ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych z Brandhouse Żywiec, a także koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych - uznał Śląski Urząd Celno-Skarbowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Grupa Żywiec ma zapłacić zaległy podatek.

Chodzi o rozliczenia podatkowe z roku 2011. Urząd uznał, że wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości to ok. 59 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych oraz ok. 46 mln zł z tytułu odsetek.

W sumie Grupa Żywiec ma zapłacić 103 mln zł. Spółka nie zgadza się z decyzją urzędu.

"Spółka konsekwentnie nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w wyniku kontroli, gdyż w opinii zarządu wnioski ŚUCS zawarte w tym dokumencie nie znajdują uzasadnienia na gruncie obowiązujących przepisów prawa, a także dotychczasowego orzecznictwa sądów administracyjnych dotyczącego spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez spółkę działań" - czytamy w komunikacie Grupy Żywiec.

Spółka nie zamierza korzystać z prawa do korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i zamierza zakwestionować wyniki kontroli.

Oglądaj też: Reportaż dla PKN Orlen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, Grupa Żywiec, kontrola skarbowa, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2019

KKlpis coraz agresywniej siega po cydza kase

28-09-2019

Anonymus777wkoncu sie biora za molohy doili Polske przez 30 lat jak w Danii placa wysokie podatki to wszystko jest ok poki mieli pracownika za stawki jak w … Czytaj całość

28-09-2019

UserTo może uprościć by prawo żeby było wiadomo co i jak płacić podatki zamiast nakładać gigantyczne złodziejskie karty.

Rozwiń komentarze (10)