Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Grzegorz Braun straci małą fortunę. Nie pomógł nawet Korwin-Mikke

58
Podziel się:

Nie milkną echa wypowiedzi Grzegorza Brauna, w której poseł Konfederacji groził Adamowi Niedzielskiemu z mównicy sejmowej. W konsekwencji Braunowi koło nosa przejdzie nawet 62 529,9 zł.

Grzegorz Braun straci małą fortunę. Nie pomógł nawet Korwin-Mikke
Za ostre słowa wypowiedziane z mównicy sejmowej Grzegorz Braun słono zapłaci (PAP, Radek Pietruszka)
bEILySCZ

Prezydium Sejmu wymierzyło Braunowi najwyższy wymiar kary. Wcześniej poseł został wykluczony z obrad, po tym, jak z mównicy groził ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. Konsekwencji może być jednak więcej.

Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent oznacza, że Grzegorz Braun straci 38 479,92 zł brutto (6.413,32 x 6 miesięcy). Przez kolejne 6 miesięcy poseł nie będzie pobierał także diety poselskiej, co oznacza 24 049,98 zł brutto (4.008,33 zł x 6 miesięcy) mniej w portfelu polityka. W sumie Braunowi koło nosa przejdzie więc 62 529,9 zł.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała jednocześnie, że złoży do prokuratury zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych pod adresem ministra zdrowia.

bEILySDb
Zobacz także: Skandaliczne słowa Grzegorza Brauna w Sejmie. Polityk PiS mówi wprost

"Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - napisała na Twitterze Elżbieta Witek.

Nie pomógł Korwin-Mikke

W obronie posła Brauna stanął jego partyjny kolega Janusz Korwin-Mikke. Polityk Konfederacji w Polsat News oznajmił, że "kolega Braun nikomu niczym nie groził, on ostrzegał".

bEILySDh

Dziennikarka Polsatu prowadząca rozmowę oburzona stwierdziła, że nie będzie pozwalała na język nienawiści w jej programie. – Język nienawiści był dzisiaj w Sejmie, ale nie chcę, żeby zaproszony gość miał tu arenę, by szerzyć język nienawiści. To niestety jest powtórka – mówiła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILySDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
stefan15
6 dni temu
Szacunek dla pana Brauna !
mic
2 tyg. temu
P.Grzegorzu bede na pana glosowal i namawial znajomych aby na pana glosowali .Jest pan prawdziwym polskim patriota takim jak nasi przodkowie na wojnie gineli za nasz kraj w celu obrony.
emka
4 tyg. temu
haha zobaczcie, ile Braun zebrał funduszy po tej aferze. 2x tyle ile stracił :D nas, pracujących ciężko wyborców Konfederacji stać na utrzymywanie naszych posłów, naszych polityków, mimo, że cała reszta bandy nas okrada.
bEILySDD
molunjek
4 tyg. temu
już zebrał na zbiórce 170 tys. zł więc jest na tym do przodu :)
Czytacz
4 tyg. temu
o 30% wzrosły samobójstwa wśród młodzieży m- innymi zamkniętej loockdownem. Gratulacje wielmożny Panie Niedzielski. To krew leży na rekach pańskiego resortu za który pan odpowiada. Oby się Pan obudził z politycznego letargu.
...
Następna strona