Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KB
|

Nord Stream 2. Horała: Stany Zjednoczone nie odstępują od sankcji

60
Podziel się:

Budowa Nord Stream 2 zagraża interesom Waszyngtonu. Nic się tu nie zmieniło. Sankcje będą, ale może w innej formie – powiedział w TVP1, Marcin Horała, minister infrastruktury.

Nord Stream 2. Horała: Stany Zjednoczone nie odstępują od sankcji
Marcin Horała, minister infrastruktury o Nord Stream 2 - nadal podtrzymujemy sprzeciw wobec budowy tego gazociągu (PAP, Darek Delmanowicz)
bEJuYwtN

Według ministra infrastruktury Marcina Horały w doniesieniach medialnych na temat zdjęcia sankcji z firm budujących Nord Stream 2 jest wiele nieprecyzyjnych informacji. Jego zdaniem Stany Zjednoczone nie zmieniły zdania w kwestii gazociągu.

– Budowa gazociągu nadal zagraża interesom amerykańskim – podkreślił w piątek rano w "Kwadransie politycznym" TVP1 minister.

bEJuYwtP

Według niego sanacje zostaną utrzymane, chociaż może zmienić się ich forma. Zapytany przez dziennikarza TVP1, czy USA zawarły z Niemcami ponad naszymi głowami porozumienie, Horała odpowiedział, że gdyby tak było, byłaby to zła wiadomość.

Powiedział również, że Niemcy dążą do tego, by "stać się mini Rosją" i "komisem energetycznym Rosji".

Minister Horała podkreślił, że Polska podtrzymuje swój sprzeciw wobec Nord Stream 2 i że doniesienia o rzekomym zdjęciu sankcji nie zaburzą dobrych relacji Warszawy z Waszyngtonem.

– Amerykanie wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec nas. Nic mi nie wiadomo, by coś miałoby się tu zmienić – podkreślił.

bEJuYwtV

Zaznaczył przy tym, że Polska musi budować swoje bezpieczeństwo na własnej sile gospodarczej.

W raporcie przedłożonym w środę Kongresowi Departament Stanu potwierdził, że firma Nord Stream 2 AG i jej szef Matthias Warnig zaangażowani są w działalność podlegającą, zgodnie z prawem USA, sankcjom.

Mimo tego zdecydowano o odstąpieniu od nich. Departament Stanu tłumaczył jednak je "względami bezpieczeństwa narodowego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJuYwuq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
obywatel
5 miesięcy temu
Czy pan Horała jest już ambasadorem USA? To oni sami nie potrafią już o siebie zadbać? Może warto najpierw zadbać o interesy Polski, bo te leżą odłogiem, no i trzeba umieć to robić.
"Pies Ogrodni...
5 miesięcy temu
Sam nie zje i drugiemu nie da. Skoro my, kierując się uprzedzeniami i skrajną niechęcią miast rozumem, odmówiliśmy dodatkowego przesyłu gazu przez nasz kraj (i tak już jedna nitka leżała), to skąd zgroza i zdziwienie, że rosjanie ominęli nas i dogadali się z sąsiadem? Trzeba być mądrym przed szkodą. Mogliśmy brać Kasę. A teraz będą ja brać inni... od nas... i większą. Jaki naród takie jego elity, niestety.
Suweryn
5 miesięcy temu
Ile takich złodziei mamy naród w ubóstwie a tacy cwaniaki z rządu kradną ile wlezie kiedy wyjdziemy na ulice z kosami na sztorc krew musi się przelać bo inaczej nas zdepczą !
bEJuYwur
do szkoły!!!!...
5 miesięcy temu
dla zwolenników horały i naimskich speców od wszystkiego dzień czarteru gazowca to 300 000USD
mkk
5 miesięcy temu
Twardo walczyliśmy o to, aby rurociąg nie przechodził przez nasze terytorium i aby nie pobrać nawet 1$ za tranzyt gazu, więc po co te jęki?
...
Następna strona