Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
31.12.2018 07:59

Informatycy i budowlańcy z największą szansą na pracę. Popyt na ich usługi wzrośnie

W 2019 roku wśród najbardziej poszukiwanych pracowników prym wieść będą specjaliści z sektora IT oraz kierownicy budowlani. Wszystko za sprawą rozwoju centów usług IT, a także dzięki inwestycjom drogowym i budowie biurowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Branża budowlana szuka pracowników

O informatyków i programistów Java Script już teraz walczą zarówno krajowe, jak i zagraniczne firmy, a także centra usług IT. Konkurencję podbijają również branże e-commerce, medyczna i finansowe i bankowość – pisze ”Rzeczpospolita”.

Zobacz: Używane auto z zagranicy. Na co uważać, co sprawdzić:

Nasi specjaliści są bardzo cenieni na świecie. Liczba ofert do nich kierowana w 2019 roku wzrośnie. Zapotrzebowanie na ich usługi nie maleje. Ich średnie płace wynoszą około 11-12 tys. zł brutto miesięcznie na umowie o pracę.

Jednak przyszły rok będzie również intratny dla kierowników budowy. Inwestycje biurowe oraz budowa dróg pozwalają przewidywać, że w 2019 roku pensje w sektorze wzrosną.

W projektach infrastrukturalnych kierownicy zarabiali nawet 23 tys. zł miesięcznie. Skala planowanych inwestycji i duży deficyt kadr spowodują duży popyt na inżynierów i operatorów maszyn budowlanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budownictwo, it, specjaliści
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2018

Polak MałyElektrycy, hydraulicy, budowlańcy może czas na protest przeciwko sprowadzaniu obcokrajowców i zabieraniu naszych miejsc pracy. Dziś już 60% ludzi na … Czytaj całość

31-12-2018

KtośPoszukiwani to będą pracownicy, dyspozycyjni 24/7 i 365 , bez godności i nie ceniący się zbyt bardzo-zdolni do pracy za miskę ryżu .

31-12-2018

tea timeTam gdzie w pracy pije sie 10 herbatek dziennie i rozmawia o wakacjach to pracy nie ma ale na budowie tam gdzie pijaństwo brud i smród to roboty w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (35)