Notowania

Inwestować warto, ale trzeba mieć wiedzę. "Artyści Rynków" podpowiedzą jak

Każdy artysta na początku drogi ma swojego mistrza, dopiero później osiąga jego poziom, a często przewyższa. Podobnie jest w inwestycjach. Doświadczeni na rynku inwestorzy zwykle mieli mentorów, od których uczyli się tego, jak po tym rynku się poruszać. Teraz sami chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi. Rusza cykl konferencji "Artystów Rynków".

Podziel się
(materiał partnera)
"Artyści Rynków" to inwestorskie wydarzenie, które korzeniami sięga znacznie wcześniej

Zbliża się kolejna, piąta już edycja cyklu szkoleń i konferencji z serii "Artyści Rynków". To niesamowita okazja do wymiany inwestorskich doświadczeń lub też w ogóle rozpoczęcia przygody z inwestowaniem. Bo pieniądze warto inwestować, by je mnożyć, ale żeby nie tracić, trzeba wiedzieć, jak poruszać się po rynku inwestycyjnym.

"Artyści Rynków" to inwestorskie wydarzenie, które korzeniami sięga znacznie wcześniej. Idea zrodziła się podczas spotkań inwestorów organizowanych w różnych miastach Polski.

Tu – podobnie jak w artystycznym świecie – ważna jest rola uczeń-mistrz. Nic bardziej nie sprzyja podjęciu nowego wyzwania, jak konfrontacja wyobrażeń czy nawet niepowodzeń z doświadczeniem innych osób, które – w tym przypadku w dziedzinie inwestycji – odnoszą udokumentowane sukcesy.

- Wraz z CMC Markets od 2016 roku cyklicznie, co najmniej dwa razy w roku, spotykamy się z miłośnikami rynków. Co edycję konferencje przyciągają coraz więcej uczestników. W poprzedniej, w październiku 2019 roku, miałem okazję dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat giełd oraz towarów – mówi Marcin Tuszkiewicz, współtwórca serwisu Investio i aplikacji Squaber.

(materiał partnera)

Marcin Tuszkiewicz, współtwórca serwisu Investio i aplikacji Squaber

- Uzasadniłem to, dlaczego uważam, że giełdy - głównie rynek amerykański - będzie atakował nowe historyczne szczyty. Ponadto wskazywałem na okazje na rynku towarów rolnych, które dziś, po 3-4 miesiącach są zdecydowanie droższe. Jednak nie sama prognoza jest tutaj najważniejsza, a stojące za nią merytoryczne przesłanki, które uczestnicy będą mogli wykorzystywać przez kolejne lata swojej obecności na rynku – dodaje.

Nie tylko on będzie dzielił się swoim doświadczeniem. Podczas 5. Edycji "Artystów Rynków" wystąpią także: Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski, Jacek Kubrak i Maciej Leściorz.

Jak mówi nam Marcin Tuszkiewicz, na zbliżającej się edycji "Artystów Rynków" ma zamiar przedstawić temat bardziej uniwersalny. - Okres na rynku jest wybitnie ciekawy, ponieważ z cyklów wychodzi, że rynek giełdowy w Polsce ma przed sobą dobry czas. Jednocześnie wciąż towary i surowce powinny drożeć, a dolar tanieć - podkreśla.

- Jednak prawdziwe wyzwanie stanowić będzie to, jak nie przegapić ruchów, które mogą być początkowo bardzo dynamiczne albo bardzo zwodnicze. W obu przypadkach inwestor musi posiadać narzędzie, które pozwoli mu na reagowanie w porę na zmiany - dodaje Tuszkiewicz.

Ekspert podkreśla, że nie jest ważne, czy inwestor skupia się na kilkuletniej perspektywie inwestycji czy tylko kilkuminutowej. - Fraktalność rynku pozwala na wykorzystywanie pewnych układów na każdym interwale czasowym, stąd też tematem przewodnim będzie analiza zachowania ceny, czyli Price Action, w realnych inwestycjach - wyjaśnia.

Tuszkiewicz wie co mówi. To doświadczony inwestor, który na rynku walutowym jest obecny od 2009 r. Swoje inwestycje zaczął wtedy opierać o wiedzę z analizy ceny. Po około 5 latach praktyki doszedł do trafnych wniosków, z których korzysta do dzisiaj i którymi teraz będzie mógł podzielić się na konferencjach organizowanych przez CMC Markets w ramach cyklu "Artyści Rynków".

- Nie są to materiały ogólnodostępne, ani też próżno szukać ich w literaturze. Price Action opisywane przez książki zwykle opiera się na analizie barów czy świec. To co chciałbym przedstawić, a co jest wynikiem moich 5-letnich badań, to sposób na interpretację zachowania ceny, w kontekście jak tworzone są poszczególne układy – zapewnia Tuszkiewicz.

- Metoda ta pozwala na interpretację skrajnych emocji rynkowych, na podłączanie się pod dynamiczne wybicia i realizowanie zysków tuż przed odwróceniem trendu – przekonuje.

Wyraźnie podkreśla też, że nie jest to strategia, która daje 100 proc. pewności na zrealizowanie zyskownej transakcji, ponieważ takowa nie istnieje. Jednak przy użyciu tego narzędzia, które bazuje na analizie technicznej, pozwala na zwiększenie skuteczności praktycznie każdej strategii, która zakłada patrzenie i sugerowanie się wykresem.

Tuszkiewicz, jako jeden z kilku prelegentów, podczas konferencji i spotkań w poszczególnych miastach przedstawi proces analizy zarówno na wysokim jak i niskim interwale czasowym. To oznacza, że każdy potencjalny inwestor znajdzie coś dla siebie, czy będzie to chęć daytradingu, czyli inwestowania w trakcie jednej sesji, czasem otwierając i zamykając pozycję po kilku minutach. Odpowiednią strategię poznają też inwestorzy długoterminowi.

Co więcej, poruszana będzie ekspercka wiedza z rynku akcyjnego, towarowego, surowcowego oraz walutowego. Uczestnicy ostatecznie wyjdą z konkretną wskazówką, jak dokonywać transakcji w optymalnym momencie oraz jak je prowadzić, by były zyskowne.

Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) ma charakter informacyjny. Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji. Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora materiału, że jakakolwiek inwestycja, instrument, strategia transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 70,5% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Materiał powstał przy współpracy z CMC Markets

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące