Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Jacka Kurskiego podróże po świecie. Wiemy, ile kosztowały TVP

251
Podziel się:

W raporcie NIK wyszczególniono wydatki prezesa Jacka Kurskiego na podróże służbowe. Wojaże byłego polityka PiS kosztowały w latach 2014-2019 prawie pół miliona złotych. Członkowie zarządu i doradcy zarządu wolą destynacje zagraniczne, prezes jest w tym względzie bardziej otwarty i lubi też podróżować po Polsce.

Jacka Kurskiego podróże po świecie. Wiemy, ile kosztowały TVP
NIK skontrolował podróże służbowe w TVP (EASTNEWS, Beata Zawadzka)

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący TVP. NIK zawraca w nim uwagę na nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem i gospodarowaniu środkami finansowymi. Kontrolerzy przyjrzeli się m.in. kosztom krajowych i zagranicznych podróży służbowych. Kontrolerzy wykazali, że na podróże służbowe TVP przeznaczyło w latach 2014-2019 96,4 mln zł. W stosunku do 2014 r. koszty podróży służbowych krajowych i zagranicznych wzrosły w 2019 r. o prawie 83 proc.

Kurski chętniej od swoich doradców podróżuje po Polsce

Praca dziennikarzy wymaga wielu podróży służbowych. Tematów nie da się zrealizować wyłącznie ze studia telewizyjnego czy redakcji. Ale spora część kosztów poniesionych przez TVP na podróże służbowe dotyczy prezesa Jacka Kurskiego, członków zarządu oraz doradców zarządu.

Koszt podróży służbowych Jacka Kurskiego to łącznie prawie 490 tys. zł. TVP zapłaciła za wyjazdy krajowe prezesa około 245 tys. zł, a za zagraniczne około 244 tys. zł. Jak widać – podróże prezesa, niezależnie od tego czy po kraju, czy poza granice Polski, kosztują tyle samo. W przypadku zarządu i doradców koszty podróży zagranicznych znacznie przekraczają cenę podróży lokalnych.

Zobacz także: Będą kary za fake news'y i hejt? Cieszyński: Pracujemy nad tym

Na podróże członków zarządu po kraju TVP wydała około 42 tys. zł, ale za podróże zagraniczne zapłacono już około 452 tys. zł. W przypadku doradców sytuacja wygląda podobnie – koszt podróży krajowych to 42 tys. zł, ale już wojaże poza granice Polski pochłonęły około 304 tys. zł. 

Sejmowy budżet na podróże to kilkanaście milionów

Jak mają się koszty podróży służbowych Jacka Kurskiego do tego, ile płacą podatnicy za loty polityków? W samym 2020 roku Polacy zapłacili 1,215 mln zł za lotnicze podróże senatorów. Kiedy Polacy siedzieli zamknięci w domach, to senatorowie podróżowali służbowo m.in. do USA, Grecji, Chorwacji i Włoch. Same podróże zagraniczne kosztowały 158 tys. Jeszcze więcej podatnicy zapłacili za podróżowanie po Polsce. Na loty po Polsce senatorowie wydali 783 tys. zł. W 2022 roku na podróże posłów i senatorów telewizja zarezerwowała zawrotną kwotę 15 mln złotych, z czego 11,5 mln zł przeznaczone jest na wojaże krajowe, a 4,2 mln na zagraniczne.

TVP posiada ponad 600 pojazdów

Telewizja Polska posiada 626 pojazdów. Z ponad połowy korzystają pracownicy 16 oddziałów terenowych TVP. Kilka miesięcy temu Money.pl zapytał o to, ile aut przeznaczonych jest dla zarządu, ale takiej szczegółowej informacji biuro prasowe nie udzieliło. Z całej puli pojazdów 347 przeznaczanych jest dla redakcji regionalnych. Najwięcej pojazdów ma dyspozycji centrala TVP – 279.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(251)
emrytka
2 lata temu
tylko placic abonament nam zostaje disco polo i placic abonament brawo kurski powinie byc dyrektorem gieldy papierow same zyski brawo !!!!!!!!!!!!!!!tak trzymaj jak tak dalej to wyjdziesz na prosta i nie bedziemy placili tylko dostawali dywidende!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jacek
2 lata temu
zwiedzam świat,zwiedzam cały świat za pieniądze ciemnego ludu
arimgdynia
2 lata temu
SZUKA SERIALI TURECKICH LUB UKRAIŃSKICH!
Nigdy więcej ...
2 lata temu
Co jak co ale za Tuska nie było takiego dojenia Polski. PiS podnosi podatki bo im na podróże premie i nagrody nie starcza.
Mafia PiS
2 lata temu
Ciemny lud za to płaci.....
...
Następna strona