Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Jak obejść zakaz handlu? Właśnie pojawił się nowy sposób

209
Podziel się:

Sklepy szukają sposobów na obejście zakazu handlu w niedzielę. Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, niektóre placówki sieci sklepów monopolowych Al.Capone uruchomiły się w niedzielę "niehandlową" jako wypożyczalnie sprzętu sportowego i rekreacyjnego.

Jak obejść zakaz handlu? Właśnie pojawił się nowy sposób
Kolejna sieć znalazła sposób na zakaz handlu. W sklepie można wypożyczyć m.in. sprzęt sportowy (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Po uszczelnieniu zakazu handlu sklepy nie ustają w poszukiwaniu sposobu na legalne działanie w niedziele. Informowaliśmy już, że decydują się na otwieranie czytelni, a także przekonują, że sklep działa na dworcu autobusowym.

Właśnie pojawił się nowy pomysł. Jak piszą wiadomoscihandlowe.pl, niektóre placówki sieci sklepów monopolowych Al.Capone otworzyły się w niedzielę "niehandlową" jako wypożyczalnie sprzętu sportowego. "Oferują klientom m.in. zestawy do pokera, badmintona, tenisa stołowego, a także szachy, warcaby, a nawet... zestaw do wędkarstwa" - czytamy.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. "Działamy zgodnie z prawem, nie omijamy go, nie szukamy furtek"

Sklepy obchodzą zakaz handlu w niedzielę

Serwis wyjaśnia, że usługa na razie działa w kilkunastu z ponad 80 sklepów sieci — głównie w Tarnowie i okolicach. "Przypomnijmy, że już wcześniej sklepy tej monopolowej sieci były czynne zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe. Od 2018 r. korzystały z wyłączeń dla placówek pocztowych" - czytamy.

Wiadomoscihandlowe.pl tłumaczą, że ustawa ws. zakazu handlu w niedzielę dopuszcza możliwość prowadzenia handlu "w placówkach handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku. "Inna możliwa opcja to próba skorzystania z dość nieostrego wyłączenia dla placówek handlowych organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(209)
Oburzony
2 lata temu
Sklepy powinny byc otwarte w niedzielę. Pracownik za darmo tam nie siedzi ,a i są tacy co chętnie dorobią parę groszy w wolne.
Egg
2 lata temu
Czy ten nierząd potrafi przygotować jakąkolwiek ustawę profesjonalnie?
Pi61
2 lata temu
Nazwa firmy zobowiązuje.
To taka logik...
2 lata temu
Zakażmy handlu w niedzielę w trosce o prawa pracowników... Ot cała filozofia. Zamiast tworzyć prawo i narzędzia jego stosowania i respektowania, najlepiej po prostu wprowadzić ograniczenie i zakaz. Nóż jak dobrze wiemy może służyć do krojenia chleba, ale niestety również okaleczenia czy pozbawienia życia człowieka. Noże nadal są legalne i większych ograniczeń/zakazów dostępne. Dopóki nie wyrządzam innym szkód i krzywd lub nie narażam innych na ryzyko ich powstania ograniczeń i zakazów być nie powinno. Granica pomiędzy niewydolnością prawa i organów nadzorujących jego przestrzeganie a ograniczaniem wolności obywatela zdecydowanie jest w niewłaściwym miejscu.
Sroq
2 lata temu
Odebrać koncesję, dowalić karą za jawne omijanie przepisów i po sprawie... Żadnej litości, chyba że stoi właściciel sklepu za ladą hehe
...
Następna strona