Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Janowska stadnina sprzedała klacz za 1/3 ceny. CBA na tropie transakcji

57
Podziel się:

Państwowa stadnina bardzo tanio i bardzo szybko pozbyła się klaczy, która mogła jej przynieść spory zysk. Ważniejsze było ratowanie wyniku stadniny na koniec zeszłego roku. Sprawą zajmuje się już ponoć CBA.

Janowska stadnina sprzedała klacz za 1/3 ceny. CBA na tropie transakcji
Zdj. archiwalne. Wizyta ówczesnego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w janowskiej stadninie koni. (Jacek SzydÅ‚owski / Forum, RM, Jacek SzydÅ‚owski / Forum)

Sprawę klaczy Alsy opisuje "Rzeczpospolita". Pod sam koniec zeszłego roku została ona sprzedana ze stadniny w Janowie Podlaskim do Szwajcarii.

Teoretycznie jej cena sięgnęła ponad pół miliona euro, jednak w praktyce została ona zawyżona przez koszty dzierżawy. Według "Rzeczpospolitej" i mediów branżowych realna cena wyniosła ok. 300 tys. euro.

Zobacz także: Money.pl i mBank webinar: tarcza 4.0

Problem leży jednak w tym, że gdyby stadnina poczekała rok, za Alsę dostałaby bez problemu powyżej miliona euro. Była bowiem (i jest nadal – tylko że jako klacz ze Szwajcarii) najpoważniejszą pretendentką do uzyskania tytułu europejskiej czempionki. To okaże się pod koniec tego roku na czempionacie w Paryżu. Zresztą samo pokazanie tam Alsy podniosłoby jej wartość.

Dlaczego więc Alsa została sprzedana za jedną trzecią potencjalnej ceny pod koniec roku 2019?

Cytowana przez "Rz" posłanka KO Dorota Niedziela zwraca uwagę na datę sprzedaży – 30 grudnia 2019 roku. Według niej celem sprzedaży było rozpaczliwe ratowanie finansów spółki i poprawa bilansu za mijający rok.

Gazeta pisze, że w janowskiej stadninie pojawili się agenci CBA, którzy zażądali dokumentów za lata 2018-2020. Stadniną w tym okresie kierował Grzegorz Czochański.

Problemy janowskiej stadniny zaczęły się w lutym 2016 roku od zwolnienia doświadczonego i wieloletniego szefa Marka Treli. Od tego czasu przez fotel prezesa przewinęło się już kilka nazwisk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
ugralik
2 lata temu
Dajcie spokój z ty Trelą, może i on jest fachowcem, ale też niesamowicie usmarowanym gościem w aferalne i lapówkarskie układy. Niech się cieszy ,że CBA nie podjęła wątku jego osoby.
Janek
2 lata temu
I dlatego aresztowali Giertycha.
J ózek .
2 lata temu
Czy jest na świecie jakaś dziedzina której "fachowcy" z pisu nie potrafia spieprzyć ? Obawiam się że opanowali już wszystkie.
Złośnik
2 lata temu
Czy wśród pisowców znajdzie się chociaż jeden uczciwy fachowiec???!
Buba1955
2 lata temu
A GIERTYCH ... WYSZEDŁ W TOWARZYSTWIE FUNKCJONARIUSZA DO ŁAZIENKI I ZEMDLAŁ ... DZIWNYM TRAFEM, ZAWSZE KIEDY PiS JEST U WŁADZY A ZIOBRO MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI - GINĄ POLACY ... " SAMOBÓJSTWO " BLIDY W ŁAZIENCE W TOWARZYSTWIE FUNKCJONARIUSZKI, LEPPERA, PETELICKIEGO, OSTATNIO KOSTECKIEGO, 96 OSÓB GINIE W KATASTROFIE POD SMOLENSKIEM, PONAD 50 SAMOBÓJSTW PO WPROWADZENIU USTAWY DEZUBEKIZACYJNEJ, PONAD 4000 POLAKÓW PO DOJŚCIU KACZYŃSKIEGO DO WLADZY, SAMOBÓJSTWA DZIECI 🚸 I POLAKÓW LGBT ... DZIWNE. I CO ? I NIC. KACZYŃSKI I ZIOBRO DALEJ CHODZĄ PO ZIEMI ...
...
Następna strona