Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jeff Bezos przekazuje pieniądze na Australię. Internauci kpią z kwoty

29
Podziel się:

Milion dolarów australijskich - tyle firma najbogatszego człowieka świata przekaże na pomoc ogarniętej pożarami Australii. To 0,000073 proc. wartości firmy i 0,00059 proc. majątku samego Bezosa.

Jeff Bezos wspiera Australię. Kwota nie powala.
Jeff Bezos wspiera Australię. Kwota nie powala. (PAP, AA/ABACA)
bECSzEqd

Majątek Jeffa Bezosa, właściciela Amazona i najbogatszego człowieka świata, szacuje się na ponad 116 mld dolarów. Jego firma jest obecnie ponad 930 mld dol.

W tym kontekście, przekazanie 1 mln dolarów australijskich (690 tys. dolarów USA) nie robi wrażenia.

Jak wylicza na Twitterze Jason Koebler z VICE, stanowi ona dokładnie 0,00059 proc. kwoty, na jaką szacuje się majątek Bezosa i 0,000073 proc. kapitalizacji firmy. Skala jest taka, jak gdyby osoba zarabiająca 50 tys. dolarów rocznie przekazała na walkę z tragicznymi pożarami 23 centy, lub, w drugim przypadku, zaledwie 3 centy.

bECSzEqf

Jak pisze amerykański Business Insider, majątek Bezosa rośnie w tempie ok. 149 tys. dolarów na minutę. A to oznacza, że na uzbieranie kwoty zadeklarowanej na pomoc Australii, miliarder potrzebuje ok. 5 minut.

Zobacz także: Oglądaj też: Podatek cyfrowy utemperuje gigantów. "Przynajmniej wzbogaci się nasz kraj"

Kwotę, którą Bezos przekazał Australii Huffington Post porównuje do datków celebrytów. Leonardo DiCaprio, którego majątek to ok. 260 mln dol., zobowiązał się do przekazania 3 mln dol.

bECSzEql

Po 1 milionie USD przekzali: Elton John i Kylie Jenner.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECSzEqG
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(29)
NickT
2 lata temu
Żałosny atencjusz
Pol
2 lata temu
Najwiekszy wyzyskiwacz a z niego biora przyklad nasi Polscy menagerowie i inne syfy
ww
2 lata temu
Taaaaa, porównałem majątek tego gościa i swój. Mój Boże. 😀 W tej samej skali, w ramach pomocy Australii mógłbym wysłać niecałe pół litra wody. Pod warunkiem, że ktoś w ramach darowizny przekazał by mi słoik i opłacił paczkę.😀😀😀
bECSzEqH
Dariusz
2 lata temu
Zanim skrytykujecie Bezosa za to ile przeznaczył pieniędzy na ratowanie Australii, odpowiedzcie sobie na pytanie ile wy przeznaczyliście pieniędzy na ten cel.
Twój nick
2 lata temu
Kwota wprost proporcjonalna do ilości włosów na głowie 😁
...
Następna strona