Notowania

Jesienią nauczyciele wznowią strajk? "Najpierw referendum"

- Jeśli taka będzie decyzja prezydium zarządu ZNP to 2 września zorganizujemy referendum strajkowe. Jest to prawdopodobny scenariusz - mówi money.pl szef związku Sławomir Broniarz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

Nauczyciele zawiesili strajk w kwietniu, ale protest – jak zaznacza Broniarz – trwa dalej. Decyzje o kolejnych krokach zapadną najwcześniej jesienią. Do tego czasu ZNP chciałoby poznać plany nowego szefa resortu edukacji Dariusza Piontkowskiego.

- Jest wiele kwestii, które wymagają omówienia. Chodzi o wzrost wynagrodzeń w roku 2020, chcemy też rozmawiać o nowelizacji Karty Nauczyciela, o wzroście pensum, a także o zmniejszaniu biurokracji i zmianach w przeładowanych zmianach programowych – mówił w money.pl Sławomir Broniarz.

I dodaje: - Jeśli pan minister przyjdzie i powie, że spór jest bezprzedmiotowy i zwiększa pensum o sześć godzin to wtedy jest zupełnie inna optyka tego problemu.

Sławomir Broniarz komentuje słowa kurator oświaty. "To zwykłe pomówienie"

Przewodniczący ZNP twierdzi, że na razie widoków na spotkanie z Dariuszem Piontkowskim nie ma: - Póki co pan minister zajmuje się masturbacją. Jest to najcześciej padające z jego ust słowo. A nas to nie interesuje - puentuje Broniarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

woźnyczy ZNP wypłacił już nauczycielom wyrównanie za poniesione straty?

12-06-2019

VorlonNo z tym panem szykuje sie znowu wielka klapa :(

12-06-2019

woźnyczy ZNP wypłacił już nauczycielom wyrównanie za poniesione straty?

Rozwiń komentarze (57)