Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Jest nowy prezes KGHM. Wcześniej był szefem Poczty Polskiej

200
Podziel się:

Rada nadzorcza KGHM podjęła uchwałę o powołaniu 4 listopada 2022 roku Tomasza Zdzikota, dotychczasowego wiceprezesa, do pełnienia funkcji prezesa KGHM Polska Miedź. Poinformowała o tym w piątkowym komunikacie miedziowa spółka. Wcześniej Zdzikot był szefem Poczty Polskiej.

Jest nowy prezes KGHM. Wcześniej był szefem Poczty Polskiej
Tomasz Zdzikot nowym prezesem KGHM (PAP, Mateusz Marek)

KGHM w połowie października ogłosił postępowanie kwalifikacyjne ws. prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych KGHM Polska Miedź.

Karuzela personalna w KGHM

11 października br. rada nadzorcza KGHM odwołała prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka. Chludziński pełni funkcję prezesa KGHM od 2018 r., a Paluchniak był wiceprezesem miedziowej spółki od początku września tego roku.

Tomasz Zdzikot został członkiem zarządu KGHM we wrześniu. Do miedziowego giganta przeszedł z Poczty Polskiej.

Tomasz Zdzikot z Pocztą Polską związany był od kwietnia 2020 r. Przez pierwsze dwa miesiące był zatrudniony jako p.o. prezesa. Rada nadzorcza spółki o powierzeniu mu funkcji szefa zdecydowała w czerwcu 2020 r., a na tym stanowisku zastąpił Przemysława Sypniewskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fuzja Orlenu z PGNiG. "Popyt na paliwa spadnie o 40 proc. Koncerny paliwowe muszą budować strategię na nowo"

Kim jest Tomasz Zdzikot?

Tomasz Zdzikot trafił do Poczty Polskiej, aby wykonać specjalne zadanie. Miał pomóc w realizacji wyborów kopertowych. Przypomnijmy, że posłowie Zjednoczonej Prawicy w 2020 r. zdecydowali, że wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie w trybie korespondencyjnym, a 30 mln kart do głosowania mieli dostarczyć listonosze właśnie. Ostatecznie plan PiS-u nie został zrealizowany.

Wcześniej Tomasz Zdzikot działał na stanowisku wiceministra w MON (od stycznia 2018 r. do kwietnia 2020 r.) oraz w MSWiA. Z drugim resortem był związany od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r., najpierw jako podsekretarz stanu, a od października 2017 r. - jako sekretarz stanu.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych. Łącznie zatrudnia ponad 34 tysiące osób. Zysk netto Grupy Kapitałowej KGHM w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł 4,18 mld zł. W tym samym okresie zeszłego roku było to nieco ponad 3,72 mld zł. Produkcja miedzi płatnej w GK KGHM wyniosła w pierwszej połowie tego roku 378 tys. ton.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
firma
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(200)
EMERYT/ KGHM-...
3 miesiące temu
Witam,dlaczego Poczta Polska ma najwyższe opłaty za usługi ze wszystkich krajów UE? List z Niemiec do RP to 1,10 € a z Polski do Niemiec TYLKO 8 PLN. Jak to ma się do zarobków naszych a niemieckich?. Niedługo z poczty uczynią sklep wielobranżowy czego nie ma w innych krajach UE.Nawet za PRL poczta była tylko pocztą a nie sklepem..Cennik usług bije po kieszeni Polaków jak nigdzie w UE. Jak ten znawca tematu Poczty nic nie dokonał pozytywnego ,to co pozytywnego dokona w Polskiej Miedzi? Wyrazy współczucia dla pracowników KGHM.Czy to RP to Republika kolesi wzajemnej adoracji? Czy na terenie LGOM nie ma ludzi odpowiednich ,którzy znają temat KGHM? Już nie zagłosuję NIGDY na Pis. Dziękuję za wasze INNOWACJE.Wspierajcie się wzajemnie,bo wasz czas się kończy.Nie widzę różnicy pomiędzy WAMI a .....
StZg
4 miesiące temu
Wzrok ma nieco błędny na tym zdjęciu. Skończył jednak Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego. Czyli geniusz.
mkl
5 miesięcy temu
Czyli najbliższe wybory przeprowadzi KGHM. A ten Pan czemu nie siedzi? Zdefraudował 70 mln zł wraz z Sasinem.
gerd
5 miesięcy temu
Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach…sporcie, zdrowiu, na energii, na paliwach…. Politycy każdej opcji mają w naturze, że idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzrzebna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
amen
5 miesięcy temu
szkoda pracowników.... już się wykazał na poczcie
...
Następna strona