Notowania

gospodarka polska
14.02.2019 12:44

Już 125 tys. przedsiębiorców chce płacić mały ZUS. Czas na rejestrację tylko do północy

124 800 przedsiębiorców złożyło wniosek o mały ZUS do godziny 16 we wtorek. Szacuje się, że uprawnionych jest łącznie 173 tys. osób, ale czasu zostało bardzo mało - termin składania wniosków upływa o północy z wtorku na środę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Mały ZUS jest szansą na płacenie niższych składek dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą na niewielką skalę. (Fot: Andrzej Hulimka)

124 800 przedsiębiorców złożyło wniosek o mały ZUS. To przekazane money.pl przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dane z godziny 16 we wtorek. Jeszcze w południe liczba złożonych wniosków wynosiła 115 tys.

Nie ma wątpliwości, że liczba wniosków jeszcze wzrośnie, ponieważ - jak przypomina ZUS - uprawnionych jest 173 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą.

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz powiedział we wtorek, że z firmami konsultowany jest wniosek o nowelizację ustawy o małym ZUS-ie, który zakłada wydłużenie terminu składania wniosków, a także uproszczenie procedur.

Mały ZUS obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku. Korzystać z niego będą mogły osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, których roczne przychody w ubiegłym roku nie przekroczyły 30-kroczności minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 63 tysięcy złotych.

Choć oblężenia oddziałów ZUS we wtorek nie ma, to wzmożony ruch da się zauważyć. Oczekiwanie na swoją kolej to około 30 minut. Przynajmniej we Wrocławiu
Przedsiębiorcy chwalą mały ZUS. Pod warunkiem, że o nim wiedzą

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli skorzystać z małego ZUS-u, muszą wyrejestrować się z ZUS z aktualnego ubezpieczenia i zgłosić się z nowymi kodami (zaczynają się one od 0590 lub 0592).

Zobacz też: WP Express. Ekologiczne autobusy w Tomaszowie Mazowieckim

Mały ZUS może przynieść polskim przedsiębiorcom około 5,4 miliardów złotych oszczędności w ciągu 10 lat.

Według ustaleń ministerstwa, z nowych przepisów może skorzystać prawie 200 tysięcy małych przedsiębiorców. Oczekuje się przy tym korzystnych skutków w ograniczeniu szarej strefy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka polska, mały zus, składki zus, mśp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2019

XxSzlag by to trafił .....a ja nadal place prawie 1300 za osobę .. czas na redukcję ludzi w zakładzie bo wyrobić nie można ..toż to praktycznie pensja … Czytaj całość

08-01-2019

jack10 lat hehe za 1/2 lat wroci do normy platnosc

09-01-2019

MarianPaździoch56Przychód 63 tys zł . A jaki dochód z tego hehehe . Ile można wyciągnąć na czysto - 1500 zł na miesiąc . Lepiej w biedrze na kasie siedzieć . Odpada … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)