Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|

Kaczyński nie dostanie "czternastki". Tak zdecydował rząd

52
Podziel się

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, dostaje co miesiąc ok. 7,7 tys. zł emerytury. Tak wysokie świadczenie automatycznie odcina mu możliwość otrzymania tzw. czternastej emerytury.

Kaczyński nie dostanie "czternastki". Tak zdecydował rząd
Jarosław Kaczyński czternastej emerytury nie dostanie. (PAP, Tomasz Gzell)
bDSybZrF

Rządowy projekt dotyczący tzw. czternastej emerytury wprowadza wypłatę dodatkowego jednorazowego świadczenia pieniężnego na podobnych zasadach jak w przypadku trzynastych emerytur, jednak z jednym ograniczaniem – kryterium dochodowym.

Jak mówił wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, w przypadku emerytów i rencistów pobierających świadczenie w wysokości powyżej 2900 zł, stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę, a więc czternasta emerytura będzie pomniejszana o kwotę przekroczenia ponad 2900 zł.

Zobacz także: 13. i 14. emerytura już w tym roku. Minister zdradził, kiedy wypłaty
bDSybZrH

Najbogatsi emeryci, którzy mogą liczyć na więcej niż ok. 4200 zł nie dostaną nic - przypomina "Superexpress". A do tego grona zalicza się prezes PiS, otrzymujący co miesiąc (wedle ostatniego oświadczenia majątkowego) ok. 7,7 tys. zł emerytury.

"Na szczęście prezes będzie mógł liczyć na „trzynastkę”. Ten dodatek będzie bowiem wypłacany wszystkim emerytom, bez względu na to, jakiej wielkości mają świadczenie" - zauważa "SE".

bDSybZrN

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z Money.pl wskazał, że wypłata 13. emerytury ruszy już od 1 kwietnia. "Trzynastka" funkcjonuje jako dodatkowe jednorazowe świadczenie będące dodatkiem do wszystkich emerytur i rent. Wysokość "trzynastki" jest ustalana z roku na rok. W tym roku ma wynieść ok. 1020 zł na rękę.

Na wypłatę "czternastki" rząd przeznaczył ok. 11,4 mld zł. Szwed zapewnił, że pieniądze na ten cel są zagwarantowane w Funduszu Solidarnościowym.

- Zakładamy, że niespełna 8 mln osób skorzystałoby z pełnej dopłaty. Około 1,1 mln byłoby objęte mechanizmem złotówka za złotówkę. Około 500-600 tys. osób w tym przypadku nie nabyłoby prawa do dodatkowego świadczenia, to są te osoby, które mają najwyższe emerytury – powiedział Szwed.

Zaznaczył, że na wypłatę trzynastych i czternastych emeryturę rząd zagwarantował ponad 23 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSybZsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
Zks
3 miesiące temu
Ciekawe ile przepracował w normalnej pracy w swoim życiu ....
polak
3 miesiące temu
PO CO MYDLIĆ NARODOWI OCZY JAKI TO DOBRY RZĄD - DAĆ EMERYTURY BEZ PODATKU I PO SPRAWIE!!!!! ale rząd to gołodupiec nie ma ani grosza i lata po PROWIDENTACH aby nie było problemów !!!!!!!!!!!!!!!!
Przypominam
3 miesiące temu
Drodzy emeryci głosujący na PIS kasa z 13 i 14 emerytury pochodzi z funduszu dla niepelnosprawnych, jesteście pewnie z siebie dumni, że dzieci nie będą miały na rehabilitację i będą wegetować i umierać. Liczy się płód nie narodzone dziecko. Tak wygląda pomoc PiS
bDSybZsj
Kris
3 miesiące temu
Na pewno da się to jakoś obejść .....
Polak
3 miesiące temu
Trzynastki czternastki, wczasy pod gruszą, nagrody o co tu chodzi to jest kpina z ludzi zatrudnionych w sektorze prywatnym Władza, cała Budżetowka, mundurowka, niedochodowe kopalnie, stocznie z jakiej paki mają otrzymywać takie podarunki
...
Następna strona