Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Karta Dużej Rodziny poszerzona. Zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci

260
Podziel się:

Kartę Dużej Rodziny posiada ponad 2,34 mln Polaków. Od stycznia ta liczba się zwiększy, gdyż prawo do korzystania ze zniżek otrzymali również rodzicie, którzy wychowali już trójkę dzieci.

Karta Dużej Rodziny poszerzona. Zniżki również dla rodziców, którzy odchowali dzieci
(WP.PL)

40,8 mln zł zabezpieczył rząd w budżecie na 2019 rok na Kartę Dużej Rodziny. Program rozszerza się bowiem o większą liczbę osób. Jak zapowiedziało Ministerstwo Rodziny, od nowego roku rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali 3 dzieci także będą mogli otrzymać Kartę.

- Zdecydowaliśmy się na poszerzenie kręgu osób, które mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, ponieważ chcemy docenić trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci – tłumaczyła cytowana przez PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Z danych MRPiPS wynika, że w sumie ulgi honoruje już ponad 4,8 tys. firm i instytucji w prawie 22 tys. miejsc w całej Polsce. KDR posiada już ponad 2,34 mln Polaków, czyli jak wskazuje resort, o 1,47 mln więcej niż 3 lata temu.

- Nie możemy jednak zapominać o tych, którzy decydowali się na wychowywanie dużej liczby dzieci wcześniej. Właśnie dlatego od początku 2019 roku wszyscy, którzy wychowali, co najmniej troje dzieci, będą mieli prawo do zniżek - bez względu na to, w jakim wieku są dzisiaj te dzieci – dodała szefowa resortu rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(260)
buba
4 lata temu
złodziejski program wyborczy PiSu
MajeczkaP3
4 lata temu
Podoba mi się. Wychowałam 4 dzieci (no prawie,bo namłodszy ma 16 lat), dwoje najstarszych są po studiach,ma swoje rodziny, starszy syn studiuje i pracuje, najmłodszy w liceum. Jak widać nie wychowałam patologii, tylki porządnych obywateli, a ja mam 26 lat pracy. Do emerytury będę miała ponad 30. Jak widać oboje z mężem włożyliśmy sporo wysiłku i pieniędzy w wychowanie, utrzymanie i wykształcenie dzieci. Czemu nie miałabym skorzystać teraz z ulg.
Helena
4 lata temu
Jak to, ja ma 64 lata wychowałam 3 dzieci, tez mi się należy?
stary Polak
4 lata temu
no nie wiem. takim zbyt nerwowym emerytom, wyrażających skrajną pogardę dla innych ludzi raczej obniżyłbym emeryturę, a nie dołożył. cóż, niekiedy ludzie na stare lata stają się wyjątkowo ... nazwijmy to - niesympatyczni.
Matka
4 lata temu
Brak słów, ile w was ludzie jest jadu i nienawiści... Super! Świetnie że ta pomoc jest. A emerytur by nie było gdyby nie rodziny wielodzietne i ich dzieci pracujące na was sieroty!
...
Następna strona