Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

KAS zatrzymała "dostawczak". W środku ponad milion nielegalnych papierosów

11
Podziel się:

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 1,2 mln nielegalnych papierosów o wartości rynkowej ok. 700 tys. zł. Papierosy przewożone były w "dostawczaku" i ukryte w pudełkach podobnych do opakowań na pizzę - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Nielegalne papierosy ukryte były w pudełkach podobnych do opakowań na pizzę.
Nielegalne papierosy ukryte były w pudełkach podobnych do opakowań na pizzę. (Krajowa Administracja Skarbowa, Materiały prasowe)
bELbfPqt

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na terenie województwa łódzkiego samochód dostawczy prowadzony przez 39-letniego kierowcę. "Okazało się, że w pudełkach przypominających opakowania na pizzę przewoził 1,2 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy" - informuje KAS.

KAS przeprowadziła w związku z tym dalsze działania na jednej z posesji w powiecie sochaczewskim, gdzie ujawniono ponad 11 tys. sztuk papierosów, 9,5 kg tytoniu oraz niemal 300 kg poligrafii z nadrukami znanych, zagranicznych firm tytoniowych.

bELbfPqv

"Właścicielka posesji oświadczyła, że wynajmuje jedno z pomieszczeń. W trakcie jej przesłuchania na teren posesji wszedł mężczyzna, który przyznał, że zabezpieczone wyroby tytoniowe należą do niego. Ich rynkowa wartość to prawie 700 tys. zł" - zrelacjonowała IAS.

Mężczyźni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. "Za nabycie i przewóz towarów bez polskich znaków akcyzy, a także za pomoc przy ich przechowaniu lub ukryciu, grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji łącznie" - poinformowała IAS.

Dalsze postępowanie w tej sprawie, jak zapowiadają celnicy, prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELbfPqW
KOMENTARZE
(11)
zaq
rok temu
co ma zrobić nałogowy palacz jak kupił taniej fajki 200 km od domu?
GvS
rok temu
No na zdjęciu nie wygląda to jak pizza....ktoś ma inne skojarzenia?
GvS
rok temu
nie ma czegoś takiego jak KAS? ogarnij się chłopcze..... jest tylko KAS
bELbfPqX
ktos sie
rok temu
nie wyplacil i tym sie konczy
Jwp
rok temu
No i co z tego ? Sasin i Szumowski rozkradli miliony i nic