Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Katowice wybudują pomnik. Za pieniądze na walkę z pandemią

644
Podziel się

Za pieniądze z Funduszu COVID 19 Katowice chcą wybudować pomnik, który wcześniej wykreślono z planów budżetowych. Inwestycja ma kosztować ponad 7 mln złotych.

Katowice wybudują pomnik. Za pieniądze na walkę z pandemią
Katowice zbudują pomnik za pieniądze na walkę z pandemią. (PAP, Andrzej Grygiel)
bDZFDlcl

Fundusz Inwestycji Lokalnych to w sumie 6 mld złotych, które rząd rozdał samorządom.

"W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów" - czytamy na stronie resortu rozwoju.

Pieniądze pochodzą z Funduszu COVID 19 i, przynajmniej teoretycznie, mają być przeznaczone na inwestycje wspierające rozwój regionu i niwelujące kryzys wywołany pandemią.

bDZFDlcn
Zobacz także: Zwrot pieniędzy za odwołane wakacje. Wiceminister tłumaczy, jak to ma wyglądać

"Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania" - informuje ministerstwo rozwoju.

Z ponad 51 mln złotych, które przyznano Katowicom, aż 7,2 mln ma zostać wydane na pomnik.

bDZFDlct

Z budowy Pomnika Ofiar Deportacji Mieszkańców Górnego Śląska do Związku Sowieckiego w 1945 r. władze Katowic zrezygnowały wiosną, gdy wybuchła pandemia.

W projekcie nowelizacji miejskiego budżetu czytamy, że inwestycja zyskała nowe źródło finansowania, którym jest właśnie Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Staraliśmy się przedstawić takie zadania, które były ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a ze względów związanych z sytuacją epidemiczną, zostały odsunięte na lata następne lub takie, o których wiedzieliśmy, że nie mamy środków na realizację, ale które posiadały dokumentację projektową. Na tej liście inwestycji odsuniętych w czasie było m.in. zadanie dotyczące pomnika - powiedziała podczas spotkania komisji finansów Katarzyna Staś, naczelniczka wydziału rozwoju UM Katowice. Jej wypowiedź przytoczył portal Katowice24.

O to, w jaki sposób budowa pomnika ma pomóc Katowicom uporać się z wywołanym pandemią kryzysem, zapytaliśmy biuro prasowe urzędu miasta. Na odpowiedź czekamy.

bDZFDlcu

Głosowanie nad zmianami w budżecie zaplanowano na czwartek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZFDlcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(644)
😔Bereiczyk❗️
7 miesięcy temu
To nie jest obled To jest Polska Wzieli przyklad z Ziobrowego funduszu przeznaczonego na pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie gdzie pieniadze miast dla ofiar gwaltow aby im np; dac schronienie przed ojcem gwalcicielem, poszly dla pewnego Inkasenta z Torunia, bo tenze doslownie w swojej TV o ogladalnosci w skali kraju ok. 0,38% pokazal chor spiewajacych koledy. To nie jest obled To jest Polska
upy
7 miesięcy temu
podobno te pomniki lecza? to podobnie jak budowaliscie koscioly zamiast szpitali wiec?
1410
7 miesięcy temu
Pomnik "Kaczyński pod Grunwaldem" ???
bDZFDlcP
dobra komedia
7 miesięcy temu
- Ja chciałbym coś zrobić dla miasto. - To trudno tak od razu... Mamy tak wiele potrzeb... - Może jakiś pomnik?... ["Konsul", 1989, reż: Mirosław Bork]
Silesia
7 miesięcy temu
....z kałuży w błoto . Wstyd mi za to , że jestem mieszkańcem Katowic , prawie od urodzenia .
...
Następna strona