Notowania

afera srebrnej
14.02.2019 18:34

Kazimierz Kujda zawieszony w prawach członka Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP

Były szef NFOŚ oddał się do dyspozycji prezydenta i zadeklarował, że będzie chciał oczyścić się z zarzutu współpracy z SB - dowiedział się dziennikarz RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kujda to także pierwszy i wieloletni prezes blisko związanej ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości spółki Srebrna, obecnie na jej czele stoi jego żona, Małgorzata. (Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER)

Zawieszenie w prawach członka Narodowej Rady Rozwoju to już kolejna konsekwencja ujawnienia informacji o współpracy Kazimierza Kujdy z SB. We wtorek złożył on dymisję ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zapewnia przy tym, że "nigdy świadomie nie doprowadził do czyjejś krzywdy".

Kujda to także pierwszy i wieloletni prezes blisko związanej ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości spółki Srebrna, obecnie na jej czele stoi jego żona, Małgorzata.

Jacek Sasin o sprawie Kujdy. "Kaczyński o tym nie wiedział"

Kazimierz Kujda od 2015 roku był członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. Głównym zadaniem tego ciała jest przygotowywanie dla prezydenta opinii, ekspertyz, a także założeń merytorycznych do prezydenckich projektów ustaw.

Kazimierz Kujda jest wieloletnim prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Kazimierz Kujda i Lux Veritatis. Dotarliśmy do kontroli w sprawie milionów na geotermię

Jak już pisaliśmy w money.pl, Kazimierz Kujda jako szef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pomógł zdobyć wielomilionową dotację Lux Veritatis. Takie wnioski wysnuć można po lekturze dokumentów, do których dotarł money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera srebrnej, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2019

dgfhjlokpśmiech a kasa która pobierał nielegalnie przez lata ?

14-02-2019

czarna masabędzie się starał oczyścić-czy to znaczy , że zje swoją esbecką teczkę ?

14-02-2019

maciuśliczy na to że PAD go ułaskawi

Rozwiń komentarze (44)