Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wszystkich świętych
29.10.2019 11:44

Kiedy jest Halloween 2019? Sprawdź, kiedy ma miejsce i jak ten dzień obchodzimy w Polsce

Halloween to amerykańskie święto duchów, szalonych przebrań i wymyślnych słodyczy. To wszystko czeka nas już za kilka dni. Dowiedz się, kiedy obchodzić to święto i jakie zabawy się z nim wiążą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Kiedy jest Halloween 2019? Sprawdź, kiedy ma miejsce i jak ten dzień obchodzimy w Polsce

Kiedy jest Halloween 2019? Sprawdź, kiedy ma miejsce i jak ten dzień obchodzimy w Polsce

Halloween to stosunkowo świeża tradycja wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Kraj mieszanki kultur wyprodukował rozrywkowe święto, które może zagościć w każdym miejscu na świecie. Lubią je szczególnie dzieci, ale chętnie dołączają do nich dorośli.

Oglądaj Honorata Skarbek: "Na Halloween będę w Las Vegas na koncercie Lady Gagi"

Popularne obchody "świętować" będziemy już w czwartek 31 października. Tego dnia na terenie całego kraju organizowane będą liczne bale kostiumowe i imprezy tematyczne. Halloween cieszy się szczególną popularnością wśród najmłodszych, które wzorem swoich rówieśników zza oceanu przebierają się w wymyślne stroje.

Kiedy jest Halloween 2019? Obchody "popularnego" święta jako przejaw kontrkultury

W związku z pogańską genezą tego święta Halloween spotyka się z krytyką ze strony Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, episkopalnego i luterańskiego oraz innych kościołów protestanckich a także Świadków Jehowy.

Od kilku lat w Polsce katolicy z różnych miast organizują tego dnia przemarsze o nazwie „Korowód Świętych”, zwane też gdzieniegdzie „Holy Wins” (w Bielsku-Białej już od 2007). Od obchodzenia Halloween w Polsce odcinają się również słowiańskie rodzimowiercze związki wyznaniowe – opowiadające się za kultywowaniem rodzimych zwyczajów, związanych z tradycją Dziadów

Zgodnie z tradycją celtycką w Halloween granica między światem umarłych a żywych jest znacznie cieńsza niż zazwyczaj. Dlatego duchy naszych przodków mogą nawiedzać nasze domy. W odgonieniu złych duchów pomaga ogień. Równocześnie ogniska i lampiony przyciągają dobre dusze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-10-2019

KrisTo nie jest nasze święto. Nie chcemy świat z USA, które są w Polsce po to, aby nabić kieszenie bogacza handlowca.

31-10-2019

BartekTo nie jest nasze Polskie swieto dlaczego mamy niby obchodzic glupie amerykanskie swieta co nas polakow europejczykow to obchodzi

01-11-2019

to nie zabawa..."Nie igrać z Halloween " ks Jarosław Cielecki cały tekst na stronie Naszego Dziennika. poniżej fragment. . "Chcę podkreślić, i wciąż to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)