Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Kiedy szczepienia nastolatków? Znamy orientacyjny termin

7
Podziel się

Istnieje możliwość, że nastolatkowie będą mogli być już szczepienie w czerwcu. Zdaniem prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych możliwe będzie też szczepienie młodszych dzieci już w wakacje.

Kiedy szczepienia nastolatków? Znamy orientacyjny termin
Szczepienia młodzieży możliwe już w czerwcu (PAP)
bEifpHyt

Nastolatkowie w Polsce będą mogli się zaszczepić najwcześniej w czerwcu. Tak wynika z informacji podanych prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessaka. Istnieje też szansa, ze młodsze dzieci będą sczepione po nastolatkach już w wakacje.

- Minister zdrowia zapowiedział, że w drugiej połowie maja będą ogłoszone zagadnienia dotyczące szczepienia właśnie od 16. roku życia. Myślę, że to jest dobry czas, bo wakacje się zbliżają, a wiemy też, że inne kraje podążają za szczepieniem nastolatków w tej grupie wiekowej – stwierdził Cessak w Radiu Plus, cytowany przez PAP.

Zobacz także: Praca zdalna do uregulowania. Szef zwróci za prąd i internet? "Dużo problemów, utknęliśmy"
bEifpHyv

Szczepionka Pfizera przeciwko COVID-19 została przetestowana w trakcie badań klinicznych pod kątem podawania jej młodzieży w wieku 16-18 lat. W czerwcu spodziewana jest kolejna rekomendacja Europejskiej Agencji Leków dot. stosowania szczepionki Pfizera przeciwko COVID-10 wśród dzieci powyżej 12. roku życia.

W czwartek Michał Dworczyk w wywiadzie radiowym, pytany o szczepionki dla osób poniżej 18. roku życia, mówił, że potrzebna jest tu rekomendacja Rady Medycznej przy premierze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEifpHyW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
ostrzezenie
miesiąc temu
Ludzie jeśli się szczepicie to zniszczycie swój układ imunologiczny ta szczepionka to bomba nuklearna z opóżnionym zapłonem nasze dzieci będą ciężko chorować i umierać na dziwne choroby to ludobójstwo zaplanowane przez takich jak B. Gates
Yeti
miesiąc temu
Uważajcie ludzie na szczepionki dzieci, zaplanowana akcja ludob.....
Adi
miesiąc temu
Odpieprzcie się od dzieci . Nigdy nie pozwolimy na to !
bEifpHyX
Gosc
miesiąc temu
Globalne szmaciarstwo !!! Mało im starszych na drugi świat posłać !!! To za młodzież się biorą Ludobójcy !! Współcześni Mengele !!! Pora z tym shitem skończyć !!!!
rodzic
miesiąc temu
Nie wiem jak inni rodzice, ale ja absolutnie nie pozwolę zaszczepić swoich dzieci eksperymentalnym zastrzykiem, który ma ich niby chronić od choroby, na którą dzieci prawie nie chorują...