Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|
aktualizacja

Kim jest Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy i pasierb miliardera

Podziel się:

Piotr Woźniak-Starak zaginął w nocy z soboty na niedzielę na jeziorze Kisajno - podała prokuratura, potwierdzając tym samym informacje mediów. Piotr Woźniak-Starak jest znaną osobistością świata kultury: producentem filmowym i bywalcem salonów. Jest także pasierbem Jerzego Staraka - miliardera i jednego z najbogatszych Polaków.

Kim jest Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy i pasierb miliardera
(PAP, marcin kmieciński)

Piotr Woźniak-Starak ma 39 lat i jest znanym producentem filmowym. Kieruje firmą producencką Watchout Studio. Najbardziej znanymi filmami, przy których pracował, są "Bogowie", opowiadające losy prof. Religi oraz "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Ale to nie wszystko. Jego firma produkuje również reklamy - jak dla sieci stacji paliw Circle K, PKO BP czy UPC. Jak wynika ze sprawozdań finansowych, Watchout Studio w 2017 roku przyniosło ponad 27 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 673 tys. zł.

W wywiadzie dla "Forbes" mówił, że znane nazwisko nie zawsze było ułatwieniem. - Jako młody producent chodziłem i prosiłem o pieniądze na projekty filmowe, które są dosyć ryzykowne. Wszyscy patrzyli jak na wariata i mówili: "Niech tata da. Przecież ma”. I od tej ściany odbijałem się przy "Bogach” dosyć często. A teraz, po sukcesie filmu, działa to na korzyść Watchout Productions. Koproducenci wierzą, że Starak przynajmniej nie będzie kradł - mówił.

Starakowie należą do najbogatszych Polaków. Piotr Woźniak-Starak jest synem z pierwszego małżeństwa Anny Woźniak, która wraz z mężem Jerzym Starakiem zarządza największą polską firmą farmaceutyczną, Polpharmą. Majątek Jerzego Staraka szacowany jest na około 5,9 mld zł. Dodatkowo Anna Woźniak-Starak jest właścicielką firmy Belvedere Łazienki Królewskie z ekskluzywną restauracją Belvedere.

Zobacz także: Zobacz też: Piotr Woźniak-Starak udaje, że... całuje Edwarda Miszczaka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl