Notowania

knf
04.01.2019 16:57

KNF ostrzega. Trzy nowe podmioty na liście

Premium Personal Finance, ACM Alpha Consulting Management EST oraz ACM Alpha Consulting Management AG to nowe podmioty, przed którymi ostrzega KNF. Urząd podejrzewa, że wymienione firmy mogły złamać prawo bankowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Na liście KNF pojawiły się podmioty z Katowic, Szwajcarii oraz z Liechtensteinu

KNF w facebookowym poście podaje, że kolejne podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych. Urząd podejrzewa, że wszystkie trzy firmy mogły naruszyć Prawo bankowe, prowadząc działalność bez odpowiednich zezwoleń.

Ponadto KNF uważa, że dwie firmy, ACM Alpha Consulting Management EST oraz ACM Alpha Consulting Management AG, mogły złamać ustawę o obrocie instrumentami finansowymi i handlować nimi bez wymaganych zezwoleń lub upoważnień.

- O wszystkich tych sprawach poinformowaliśmy już warszawską prokuraturę okręgową - podała również KNF w komunikacie.

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały". Zobacz wideo:

Premium Personal Finance ma siedzibę w Katowicach, ale firma ACM Alpha Consulting Management EST jest zarejestrowana w Liechtensteinie, a ACM Alpha Consulting Management AG - w Wollerau w Szwajcarii.

Lista ostrzeżeń to zbiór podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania ostrożności podczas kontaktów z tymi firmami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

xxxxkiedy na liście ostrzeżeń pojawi się KNF?

04-01-2019

poszkodowanyNajważniejsze, że od wtorku Idea bank czarneckiego SB jest na liście ostrzeżeń KNF. SB nie przestrzega prawa, łamie prawa człowieka I torturuje ludzi

04-01-2019

asdCoś obecnie tego za wiele ale widocznie to norma jak rządzą Prawi i Sprawiedliwi

Rozwiń komentarze (48)