Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|
aktualizacja

Kolejki do lekarza na debacie. Leszczyna pokazuje skierowanie

110
Podziel się:

Pani Maria z Częstochowy ma guzki na tarczycy. A wie pan, na kiedy ma skierowanie? Na 10 czerwca 2021 r. - powiedziała podczas przedwyborczej debaty w Tvn24 reprezentantka PO-KO Izabela Leszczyna, zwracając się do Marcina Horały z PiS. To pierwszy gadżet podczas tej debaty.

Debata w Tvn24. Politycy starli się o kolejki do lekarzy
Debata w Tvn24. Politycy starli się o kolejki do lekarzy (TVN24/Screen)
bEJShvCJ

Debata w Tvn24 jest kolejną debatą w tej kampanii. Przedstawiciele pięciu komitetów odpowiadają na pytania z czterech kategorii.

Politycy odpowiadali na pytanie, jak skrócić kolejki do lekarzy i ogólnie poprawić jakość leczenia. Reprezentanci PSL i Lewicy byli zgodni, że należy zwiększyć finansowanie służby zdrowia. Krzysztof Bosak z Konfederacji lansował tezę, że obecny system jest na tyle niewydolny, że pompowanie w niego pieniędzy nie ma sensu.

bEJShvCL

Reprezentujący PiS poseł Horała mówił natomiast, że rząd jego formacji już zwiększył nakłady na służbę zdrowia i zmniejszył kolejki do niektórych specjalistów, jak na przykład do leczenia zaćmy.

- Tu chodzi o to, żeby w kolejkach kolejkach nie umierali ludzie chorujący na serce i nowotwory - ripostowała Izabela Leszczyna. Polityk PO wyjęła i pokazała do kamery powiększone i wydrukowane skierowanie, które miała dostać od pani Marii z Częstochowy. - Pani Maria z Częstochowy ma guzki na tarczycy. A wie pan, na kiedy ma skierowanie? Na 10 czerwca 2021 r. - mówiła do Horały.

Polityk PiS odgryzał się, że stanu służby zdrowia, w jakim zostawił ją rząd PO-PSL "nie da się szybko naprawić". Zachęcał do głosowania na PiS. - Jeśli PiS będzie rządził dalej, to skrócimy kolejki do kolejnych specjalistów - zapewnił.

bEJShvCR

Władysław Kosiniak-Kamysz ripostował, że póki co kolejki wydłużyły się w 26 specjalnościach, a skróciły w czterech. Usłyszał, że PSL też jest współodpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Skierowanie Leszczyny było pierwszym, ale nie jedynym gadżetem, pokazanym przez polityków. W części poświęconej ochronie środowiska Kosiniak-Kamysz wyjął maskę smogową mówiąc, że nie chce, by jego dzieci musiały takie nosić.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJShvDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(110)
M.
2 lata temu
A przez 8 lat rządow PO to kolejki się skróciły, czy wydłużyły? Bo to co ta pani pokazuje, to już było za czasów PO.
wwa
2 lata temu
Ta Leszczyna to powinna sama poprosić o skierowanie dla siebie na psychiatrię.
No 1,5 roku c...
2 lata temu
To dramat. Ale skierowanie z 2014roku to chyba dobrze sie skonczylo skoro zyje? I kto sobie w kolano strzelil
bEJShvDn
Ha haha dobre
2 lata temu
Pokazala skierowanie z 2014roku. Za czyich to ezasow bylo? Niech pomysle?
Tadeusz
2 lata temu
Pani Izabela Leszczyna jest osobą o wbujałej wyobrażni, pewnikiem nie pamięta już kto do tego kryzysu w służbie zdrowia doprowadził. Ale już całkowitą hipokryzja to jest popis PSL i Lewicy, którzy chyba w największym stopniu odpowiadają za taki stan rzeczy w lecznictwie, chcą wspaniało myślnie podwyższać pensję i robić cuda niewidy . Panowie z PSL i Lewicy nawet jakbyście po milion złotych płacili specjaliście to lekarzy nie będzie, ponieważ ponad 30 tys. wygoniliście za granicę na saksy zmniejszając przy tym nabór studentów na uczelnie, te wasze manewry można nazwać krótko dywersja i jeszcze raz dywersja na zdrowiu Narodu Polskiego.
...
Następna strona