Notowania

Kolejki do lekarza na debacie. Leszczyna pokazuje skierowanie

Pani Maria z Częstochowy ma guzki na tarczycy. A wie pan, na kiedy ma skierowanie? Na 10 czerwca 2021 r. - powiedziała podczas przedwyborczej debaty w Tvn24 reprezentantka PO-KO Izabela Leszczyna, zwracając się do Marcina Horały z PiS. To pierwszy gadżet podczas tej debaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TVN24/Screen)
Debata w Tvn24. Politycy starli się o kolejki do lekarzy

Debata w Tvn24 jest kolejną debatą w tej kampanii. Przedstawiciele pięciu komitetów odpowiadają na pytania z czterech kategorii.

Politycy odpowiadali na pytanie, jak skrócić kolejki do lekarzy i ogólnie poprawić jakość leczenia. Reprezentanci PSL i Lewicy byli zgodni, że należy zwiększyć finansowanie służby zdrowia. Krzysztof Bosak z Konfederacji lansował tezę, że obecny system jest na tyle niewydolny, że pompowanie w niego pieniędzy nie ma sensu.

Wybory parlamentarne 2019. PiS zdecydował na wystawienie Jacka Sasina w kolejnej debacie. W ostatniej chwili sztab zdecydował się na "podmiankę"
Wybory parlamentarne 2019. Zasady debaty w TVN24

Reprezentujący PiS poseł Horała mówił natomiast, że rząd jego formacji już zwiększył nakłady na służbę zdrowia i zmniejszył kolejki do niektórych specjalistów, jak na przykład do leczenia zaćmy.

- Tu chodzi o to, żeby w kolejkach kolejkach nie umierali ludzie chorujący na serce i nowotwory - ripostowała Izabela Leszczyna. Polityk PO wyjęła i pokazała do kamery powiększone i wydrukowane skierowanie, które miała dostać od pani Marii z Częstochowy. - Pani Maria z Częstochowy ma guzki na tarczycy. A wie pan, na kiedy ma skierowanie? Na 10 czerwca 2021 r. - mówiła do Horały.

Izabela Leszczyna będzie reprezentować KO podczas debaty wyborczej TVN
Izabela Leszczyna podczas debaty wyborczej TVN. Kim jest reprezentantka Koalicji Obywatelskiej?

Polityk PiS odgryzał się, że stanu służby zdrowia, w jakim zostawił ją rząd PO-PSL "nie da się szybko naprawić". Zachęcał do głosowania na PiS. - Jeśli PiS będzie rządził dalej, to skrócimy kolejki do kolejnych specjalistów - zapewnił.

Władysław Kosiniak-Kamysz ripostował, że póki co kolejki wydłużyły się w 26 specjalnościach, a skróciły w czterech. Usłyszał, że PSL też jest współodpowiedzialny za ten stan rzeczy.

Skierowanie Leszczyny było pierwszym, ale nie jedynym gadżetem, pokazanym przez polityków. W części poświęconej ochronie środowiska Kosiniak-Kamysz wyjął maskę smogową mówiąc, że nie chce, by jego dzieci musiały takie nosić.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

uważnyA dlaczego nasz stan zdrowia jest kiepski? Bo przez 8 lat pieniędzy nie ma i nie bedzie . A dziś czepiacie się PISu

08-10-2019

TomekZnajomy złamał palec. Rodzinny skierował go na prześwietlenie i do ortopedy. Termin wizyty u ortopedy za 2 tygodnie :)

08-10-2019

PawełJa mam do neurochirurga w Gr.Mazowieckim{szpital zachodni} na 20 maja 2023...już rok czekam

Rozwiń komentarze (110)