Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Koncesja dla TVN24. W sprawie lobbowała ambasada USA

467
Podziel się:

Według informacji "Rzeczpospolitej" ambasada USA w Polsce zabiegała o organizacje spotkania z przedstawicielami KRRiT. Do rozmów o TVN 24 jednak nie doszło, a czasu na odnowienie koncesji coraz mniej.

Koncesja dla TVN24. W sprawie lobbowała ambasada USA
Koncesja TVN 24 wygasa 26 września. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

W połowie czerwca miało dojść do spotkania chargé d'affaires ambasady Stanów Zjednoczonych Bixa Aliu z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witoldem Kołodziejskim.

Jak informuje gazeta, nie doszło do niego, choć ambasada USA bardzo mocno starała się do niego doprowadzić. „Rzeczpospolita" jest w posiadaniu korespondencji między obiema instytucjami. Wynika z niej, że ambasadą chciała rozmawiać o przedłużeniu koncesji dla TVN24.

Zobacz także: Koronawirus znowu zaatakuje. "Lockdown". Wróciło znienawidzone słowo

Czasu nie jest dużo, bo koncesja wygasa 26 września. TVN stara się o jej przedłużenie już od lutego 2020 r. Wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, choć poprzednio zajęło to 3 miesiące.

TVN należy do amerykańskiego koncernu medialnego Discovery, stąd bierze się zaangażowanie ambasady tego kraju. Do rozmów jednak nie doszło. Przeszkodą okazał się wymóg rejestracji rozmowy.

Tego chciała KRRiT. Po wymianie kilku maili na ten temat, KRRiT, poszła dalej i zastrzegła, że tematem rozmowy nie może być proces przyznawania stacji koncesji. Potem doszło do wymiany maili między Bixem Aliu a Witoldem Kołodziejskim.

Amerykanin przekonywał do czystości swoich intencji, a Kołodziejski zapewniał, że proces koncesyjny przebiega zgodnie z prawem, a trwa tak długo, bo analizowane są pewne prawne aspekty.

Chodzi tu o przepis stwierdzający, że koncesję może uzyskać spółka posiadająca inwestorów zagranicznych, o ile ich udział jest nie większy niż 49 proc., lub są to inwestorzy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego - odnotowuje "Rzeczpospolita".

Tymczasem koncern Discsovery ogłosił ostatnio fuzję z innym potentatem medialnym z USA - WarnerMedia. Ma do niej dojść w połowie 2022 r. Zdaniem ekspertów rynku medialnego, to nie przekreśla szans TVN 24 na uzyskanie koncesji. Innego zdania są jednak politycy PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(467)
deeeep
2 lata temu
Śmiano się ze mnie i nazywano durniem, kiedy mówiłem 6 lat temu, że CI którzy głosują na PiS mają upośledone mózgi i są zdrajcami interesów Polski i obywateli. Mówiłem, że będa stopniowo niszczyć wolnośc i zmieniac prawo by się osiedlić w Polsce na zawsze te post-nazi-katolickie-szmalcowniki. TVP juz przypomina TV Trwam. Czemu TVN miałby nadawać msze kościelne?! Albo wychwalać bezkrytycznie rząd idiotów? SKANDAL!
PIS STOP
2 lata temu
NIE OGLADAC TVPIS, NIE TANKOWAC NA ORLENIE
PZPR
2 lata temu
JEDEN WODZ, JEDNA PARTIA, JEDNA TV
Manneken PIS
2 lata temu
Olgino w akcji od rana.
Uwaga
2 lata temu
TVN to nie USA tylko Izrael.
...
Następna strona