Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KBB
|

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Firmy czekają na pomoc. Na co mogą liczyć?

44
Podziel się:

W piątek o godz. 13 odbędzie się konferencja z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem ma być wyczekiwana przez przedsiębiorców pomoc państwa - chodzi o branże, których działalność została ograniczona z powodu epidemii.

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Firmy czekają na pomoc. Na co mogą liczyć?
Mateusz Morawiecki (PAP, Radek Pietruszka)
bEJMerQR
Zobacz także: Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego

Konferencja ma dotyczyć pomocy dla firm, które ucierpiały w czasie epidemii. W zapaści jest choćby gastronomia, branża fitness czy hotelarstwo. Najnowsze restrykcje, ogłoszone w środę, uderzą w handel, hotelarstwo i instytucje kulturalne (m.in. kina czy teatry).

bEJMerQT

Od kilku dni toczą się rozmowy na temat pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami. Jarosław Gowin, wicepremier zapowiedział, że rząd "uruchomi wszystkie fundusze, które sprawdziły się wiosną".

"Intensywnie pracujemy nad rozporządzeniem, które pozwoli dofinansować wynagrodzenia pracowników branż dotkniętych nowymi obostrzeniami w wysokości ok. 2000 zł" – mówi Gowin.

Jak zapewnił Gowin, dla branż objętych restrykcjami "będziemy przedłużali tzw. postojowe". "To jest instrument ważny zwłaszcza dla mikrofirm - miesięcznie oznacza to zasilenie budżetu takiej firmy o kwotę ok. 2 tys. zł" - podkreślił. Dodał, że będzie też przedłużane w czasie zwolnienie ze składek na ZUS na każdego zatrudnionego, a firmy dostaną też możliwość ubiegania się o tzw. małe dotacje w wysokości 5 tys. zł.

"Jeżeli te restrykcje, które w środę ogłosił premier Mateusz Morawiecki nie zadziałają i skala wzrostu zakażeń będzie nadal tak dynamiczna, to musimy liczyć się z kolejnymi obostrzeniami" - przyznał. Wicepremier podkreślił jednak, że jest przeciwnikiem pełnego lockdownu. "Na razie udało się tego uniknąć i trzeba zrobić wszystko, żeby to nie nastąpiło" - zaznaczył.

bEJMerQZ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

asd

asd

asd

asd

asds

sda

aasd

sadad

ds

dds

asd

asd

asd

as

asda

asdsas

asdasd

sada

asdasd

sdad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJMerRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Brawo rząd
12 miesięcy temu
Wszystkie wymienione przez premiera instrumenty będą dostępne dla firm z branż najbardziej poszkodowanych przez pandemię. Nikt nie zostanie bez wsparcia !
Gerald
12 miesięcy temu
Spójna i dobra polityka finansowa, dobra polityka gospodarcza naszego rządu może być wraz z właściwym zachowaniem po stronie społeczeństwa najlepszą odpowiedzią na pandemię, tu i teraz.
Marlena
12 miesięcy temu
Pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa wróci w podobnej formie, jak wiosną, podczas pierwszej fali. I jak widać pomoc wtedy nie była jednorazowa, to ciągłość która potrwa aż do końca pandemii.
bEJMerRv
Dave123
12 miesięcy temu
Widać, że rząd szuka najlepszych rozwiązań, pakiet pomocy skonstruowano tak, by firmy mogły korzystać z kilku instrumentów naraz.
Henry
12 miesięcy temu
Rząd stara się odpowiednio dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorców, jak na razie doskonale im się to udaje.
...
Następna strona