Notowania

konferencja
12.06.2019 14:13

Konferencja Uniwersytet Inwestycji Ziemskich

Konferencja Uniwersytet Inwestycji Ziemskich, która odbędzie się 19 września 2019 r. w Warszawie w Restauracji Belvedere jest przeznaczona dla osób związanych zawodowo lub zainteresowanych lokowaniem kapitału w nieruchomości gruntowe. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa, na której uczestnicy będą mogli poznać m.in. zagadnienia dotyczące inwestycyjnych programów rozwoju, sposoby finansowania i realizacji inwestycji oraz zasady optymalizacji zysku. Jej celem jest stworzenie sfery do dyskusji merytorycznej oraz budowanie świadomości społecznej na temat najbezpieczniejszej i najbardziej dochodowej formy inwestowania, jaką stanowi zakup gruntu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: TOMASZ BARANSKI/REPORTER)

Merytorycznym Partnerem wydarzenia jest firma Rodzinne Inwestycje, zaś wsparcia udziela także m.in. międzynarodowy koncern Mercedes-Benz, Kancelaria Kopeć & Zaborowski, Instytut Technik Finansowych i Sukcesji, a także Cenatorium. Medialnymi patronami są największe media: Wirtualna Polska, Dziennik Rzeczpospolita, Money.pl, Magazyn My Company Polska.

Gościem honorowym będzie prof. Marek Belka oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który wspiera rozwój Warmii i Mazur, jako regionu o dużym potencjale inwestycyjnym. Prelekcja wybitnego ekonomisty prof. Belki obejmować będzie problematykę wzrostu wartości gruntów w związku z dołączeniem do strefy euro, a także wpływ wspólnotowych środków strukturalnych na rozwój regionu i cen gruntu. Zgromadzeni będą mieli okazję porozmawiać z wybitnymi ekspertami i politykami podczas ekskluzywnej kolacji, na której losowane będą nagrody. Ta część wieczoru będzie poprzedzona prelekcjami podzielonymi na cztery części tematyczne dotyczące ponadczasowej wartości inwestycji w grunty, administracji i zarządzania inwestycją ziemską, innowacjom, rozwojowi i bezpieczeństwu inwestycji oraz perspektywom inwestycyjnym w 2020 r.

Poza gośćmi honorowymi prelegentami będą osoby odznaczające się wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej w branży inwestycyjnej, m.in. Maciej Kawecki (współzałożyciel i Prezes Firmy Rodzinne Inwestycje), Joanna Czekaj, Bogdan Paterek, Paweł Ziółkowski, Dariusz Seges.

Uczestnicy konferencji będą mogli wykorzystać ich wiedzę dotyczącą wielu praktycznych aspektów związanych z lokowaniem kapitału w nieruchomości gruntowe. Przykładem mogą być chociażby obciążenia fiskalne związane ze zbyciem gruntu. Paweł Ziółkowski wyjaśnia, że w niektórych przypadkach możemy wpłynąć na wysokość obciążeń podatkowych. Przykładowo – jeżeli korzystamy ze zwolnienia od VAT, to nabywca musi zapłacić PCC. Ale rezygnując ze zwolnienia, nabywca musi doliczyć do ceny VAT, ale może go odliczyć, wobec czego koszt zakupu będzie mniejszy, a tym samym zakup będzie dla niego atrakcyjniejszy.

Jednym z celów Uniwersytetu Inwestycji Ziemskich jest uświadomienie dostępności tej metody inwestycyjnej nawet dla osób niedysponujących dużą ilością kapitału. Paweł Ziółkowski podkreśla, że w takim przypadku można dokonać zakupu zbiorowego, czyli samemu zebrać grupę inwestorów lub skorzystać z gotowych produktów w tym zakresie. Należy przy tym pamiętać, że im więcej zainwestujemy tym większy zysk możemy osiągnąć – zauważa on.

Dariusz Seges oceniając rynek inwestycji w grunty 2018/2019 r. stwierdza, że ogólna nienajlepsza atmosfera na rynku inwestycyjnym przełożyła się na wstrzymywanie się z decyzjami inwestorskimi i zatrzymanie środków na lokatach bankowych. Większa podaż pieniądza będzie powodować, że mimo wszystko to rynek nieruchomości kolejny raz będzie w stanie chronić jego wartość i produktywność. Od zawsze nieruchomości były najbezpieczniejszą formą lokowania kapitału, a dobrze wybrane również bardzo zyskowną. Rynek nieruchomości na wynajem już od kilku lat bardzo prężnie się rozwijał i w ostatnim roku można było mówić o jego kulminacji. Jednak wysokie nasycenie rynku nieruchomościami na wynajem skutecznie wyhamowuje tę tendencję. W najbliższej perspektywie zyskowną ale też i najbezpieczniejszą będzie inwestycja w nieruchomości, które po odpowiednim przygotowaniu i rozwojowi zostaną spieniężone na rzecz przyszłych użytkowników.

Omówiona zostanie także kwestia współpracy z profesjonalnymi firmami w kontekście zarządzania nieruchomością i optymalizacją zysku. Termin zbycia gruntu i oczekiwaną minimalną stopę zwrotu warto znać jeszcze przed decyzją o zakupie, tym sposobem łatwiej będzie nam rozpocząć poszukiwania. Ważną kwestią będą dodatkowe nakłady zwiększające atrakcyjność oferty, lokalizacja jest kluczowa, jednak nie można nie docenić możliwości podniesienia wartości działki przed wystawieniem jej na sprzedaż (…) Efektem współpracy z profesjonalistą zwykle jest wyższa cena sprzedaży oraz brak zaskoczeń związanych np. z uzbrojeniem terenu, itp. – mówi Bogdan Paterek.

Podczas konferencji Uniwersytetu Inwestycji Ziemskich goście dowiedzą się, dlaczego nieznajomość prawa może okazać się szkodliwa dla inwestora. Adwokat Joanna Czekaj dla zobrazowania konsekwencji działań podejmowanych bez konsultacji z prawnikiem lub profesjonalną firmą przytacza przykład kupna nieruchomości obciążonej hipoteką na rzecz banku. Inwestor w chwili zawierania umowy wie, że hipoteki istnieją – są ujawnione w Księdze wieczystej. Decyduje się jednak kupić nieruchomość, bo sprzedający obiecał mu, że jak tylko kupi nieruchomość to automatycznie nastąpi wykreślenie hipoteki z księgi i przestanie ona obciążać nieruchomość. Oczywiście to nigdy nie ma miejsca, bank nie godzi się na wykreślenie hipoteki, a co gorsza – sprzedający znika (ucieka z kraju). Inwestor zostaje z nieruchomością obciążoną hipoteką i ma do wyboru: samemu spłacić roszczenie banku albo liczyć na to, ze ten, kto sprzedał mu nieruchomość dalej będzie sam spłacał swój dług; inaczej istnieje ryzyko, że inwestor straci nieruchomość (zajmie ją bank). Gdyby inwestor sprawdził przepisy prawa lub spytał swojego prawnika o zdanie, dowiedziałby się, że hipoteka zawsze zostanie przy nieruchomości (chyba, że wierzyciel – bank – wyrazi zgodę na jej wykreślenie).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości gruntowe do uczestnictwa w konferencji, która z pewnością będzie idealnym miejscem do wymiany doświadczeń oraz wiedzy na temat efektywnego inwestowania w nieruchomości. Osoby zainteresowane mogą zarejestrować się na stronie www.uiz.pl lub poprzez e-mail kontakt@uiz.pl.

Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz