Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koniec papieru, wnioski 500+ tylko elektronicznie. Maląg: 80 proc. Polaków już teraz korzysta z obsługi cyfrowej

- Gdy wchodziło świadczenie 500+, tylko 20 proc. Polaków składało wnioski drogą elektroniczną, dziś jest to ponad 80 proc. – powiedziała w programie "Money. To się Liczy” Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej. – Dlatego dążymy do tego, by cały proces usprawniać i tą drogą obsługiwać program. Operatorem ma być Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który przecież prowadzi już bon turystyczny. Chcemy teraz włączyć w cyfrową obsługę program 300+ i 500+. Dla osób, które nie będą miały możliwości złożenia wniosku elektronicznie, stworzymy mobilne punkty, które w tym pomogą.

KOMENTARZE
(4)
Anna
3 lata temu
Miały być dopłaty ...a prawda taka jak w tym dowcipie.....Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną........i tyle w tym temacie.
Olka
3 lata temu
Są osoby starsze, które są rodziną zastępczą dla wnuków i prawnuków (wystarczy oglądać Nasz nowy dom). Już widzę jak oni śmigają w Internecie. Co komu przeszkadza, że 20 % osób lub mniej złoży wniosek papierowo. Za 10 lat to nikt nie będzie umiał pisać ręcznie ani w ogóle ołówka trzymać w ręku.
zosiasamosia
3 lata temu
świat idzie z postępem. na wsiach ludzie mają komputery i dostęp do internetu. wielu nie chce się po prostu nauczyć, bo im tak wygodnie. czas na zmiany. wiele spraw można załatwić internetowo. jak będą punkty mobilne to może się ludzie zachęcą. warto byłoby też aby gminy zrobiły takie kursy szkolące ludzi, to byłby duży plus.
Tak tak
3 lata temu
Na wsi większość ludzi będzie mieć duże problemy ze złożeniem takich elektroniczmuch wniosków. Brak komputerów i umiejętniści w posługiwaniu się dobrem jakim jest e-administracja. No chyba że o to właśnie chodzi rządowi.