Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Konkurs Chopinowski rozstrzygnięty. Poznaliśmy zwycięzców

6
Podziel się:

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zwyciężył 24-letni Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. W sumie podczas plebiscytu rozdano aż osiem nagród. Czwarta trafiła do Jakuba Kuszlika, jednego z dwóch Polaków, którzy znaleźli się w finałowej stawce konkursu.

Konkurs Chopinowski rozstrzygnięty. Poznaliśmy zwycięzców
Włosko-słoweński pianista Alexander Gadjiev podczas koncertu w ramach finału Konkursu Chopinowskiego . (kf) PAP/Wojciech Olkuśnik (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)

W finale wzięło udział aż 12 uczestników, o dwie osoby więcej, niż przewiduje regulamin. Kanadyjczyk Bruce (Xiaoyu) Liu zdobył złoty medal i nagrodę w wysokości 40 tys. euro w VIII Konkursie Chopinowskim w Warszawie.

Zwycięzca stwierdził później, że występ w Konkursie Chopinowskim po dwóch latach pandemii był dla niego niezwykłym przeżyciem. Dodał jednocześnie, że przed przyjazdem do Warszawy uważał na siebie, by nie zakazić się wirusem, nie zmarnować okazji.

Za plecami Kanadyjczyka uplasowali się: ex aequo Aleksander Gadjiev (Włochy/Słowenia) i Kyohei Sorita (Japonia), natomiast za nimi znalazła się Martin Garcia Garcia.

Zobacz także: Konkurs Chopinowski. Wiceminister zdradził kulisy powstania wyjątkowewgo spotu MSZ

XVIII Konkurs Chopinowski 2021

Konkurs Chopinowski. Nagrodzeni:

  • I nagroda (złoty medal i 40 tys. euro) Bruce Liu z Kanady
  • II nagroda (srebrny medal i 30 tys. euro) ex aequo Aleksander Gadjiev (Włochy/Słowenia) i Kyohei Sorita (Japonia)
  • III nagroda (brązowy medal i 20 tys. euro) - Martin Garcia Garcia (Hiszpania)
  • IV nagroda (15 tys. euro) ex aequo Aimi Kobayashi (Japonia) i Jakub Kuszlik (Polska)
  • V nagroda (10 tys. euro) - Leonora Armellini (Włochy)
  • VI nagroda (7 tys. euro) - JJ Jun Li Bui (Kanada)
  • Nagroda za najlepsze wykonanie mazurków ufundowana przez Polskie Radio (5 tys. euro) - Jakub Kuszlik (Polska)
  • Nagroda za najlepsze wykonanie koncertu ufundowana przez Filharmonię Narodową (5 tys. euro) - Martin Garcia Garcia (Hiszpania)
  • Nagroda za najlepsze wykonanie sonaty ufundowana przez Krystiana Zimermana (10 tys. euro) - Aleksander Gadjiev (Włochy/Słowenia)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Beatrycze
2 lata temu
Najlepsi w finale byli japończycy, Aimi powinna wygrać, a stawianie jej na tym samym poziomie co Kuszlik to żart. Niestety Polacy wypadli kompletnie blado i w finale znaleźli się jakby na siłę. Bruce perfekcyjny ale jest jak dobrze zaprogramowana maszyna, nie pokazał ciekawej osobowości a laureat głównej nagrody powinien być jakiś, zapadać w pamięć. Eva powinna być przynajmniej w piątce a w ogóle ją zignorowano.
Qaz
2 lata temu
Oglądam, ale te migające paski przyprawiają mnie o ból głowy. Padaczki można dostać.
Wojtek
2 lata temu
Lepiej być trzecim niż drugim! 20 tys dla siebie lepsze niż 30 tys. do podziału:-)
avru
2 lata temu
Eva Gevorgyan to nie wygrała chyba tylko dlatego, że z Rosji ... Garcia dostał za to że w zasadzie każdego dnia udzielał wywiadu.
Elżbieta
2 lata temu
Beznadziejne to są osoby, które na niczym się nie znają, nic nie potrafią poza obrażaniem innych. Przykład, niejaki bibi 1. Swym wpisem dał wyraz swej niewiedzy o regulaminie przyznawania nagród i o tym, że z jego słuchem jest coś nie tak.