Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński podsumował trzy dni spotkań

11
Podziel się

Kończy się trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Podsumował ją prezes Jarosław Kaczyński. Przyznał otwarcie, że miała charakter polityczny.

Prezes Jarosław Kaczyński zakończył trzydniową konwencję PiS.
Prezes Jarosław Kaczyński zakończył trzydniową konwencję PiS. (PAP, PAP/Andrzej Grygiel)
bDnQpBMB

Jarosław Kaczyński podsumował, że w konwencji udział wzięło blisko 10 tys. osób.

- Byłoby dobrze jakbyśmy o tyle zwiększyli procentowo wynik wyborczy, o ile zwiększyliśmy liczbę panelistów i osób uczestniczących w konwencji - podsumował prezes PiS.

bDnQpBMD

Prezes zwrócił się do opozycji, by przemyślała sposób prowadzenia polityki.

- Wypada zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza. Dyskusja i programy czy emocje, głównie negatywne? - mówił prezes. Podkreślił przy tym ogromne przywiązanie do demokracji partii i całego obozu prawicy. Sugerując, że inaczej wygląda to po stronie opozycji.

- Model uprawiania polityki opartej na dyskusji i wiedzy jest najlepszy z możliwych. Będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę. Politykę, która będzie jednocześnie budowała wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji - podkreślał lider PiS.

bDnQpBMJ

- Musimy budować wiarygodność i zaufanie i w ten sposób przekonywać społeczeństwo do wielkiej dobrej zmiany. Musimy wygrać te wybory - mówił stanowczo prezes.

Konwencja PiS w Katowicach rozpoczeła się w piątek popołudniu. Miała charakter programowy. Trzy dni wystąpień upłynęły pod hasłem "Myśląc Polska". W tym czasie odbyły się setki spotkań i paneli ekspertów i polityków patrii rządzącej. Dyskutowano o tym, z czym PiS pójdzie do wyborów, choć nie padły żadne nowe, konkretne obietnice.

Cztery lata temu to właśnie na podobnej konwencji powstały pomysły sztandarowych propozycji PiS, takich jak choćby program 500 plus.

bDnQpBMK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnQpBNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Walczmy
rok temu
Idźmy na wybory my okradani pracujący za miske ryżu vs beneficjenci programów zwolnieni dozywotnio z pracy
xxx
rok temu
podsumowanie trzech dni: piliśmy, piliśmy, piliśmy i koniec konwencji
Szymon
rok temu
A o reaktywacji WOJEWÓDZTWA CZĘSTOCHOWSKIEGO mowił .... bo kiedyś obiecywał.... mieszkańcy Ziemi Częstochowskiej czekają...
bDnQpBNf
OBYWATEL a ni...
rok temu
Nihil novi---ględzenie ,obrażanie ,mrzonki o wyspie oraz ZŁYM ,którego należy pokonać na jesieni.
bars
rok temu
Świetna konwencja! tego się oczekuje po partii która tak dobrze rządzi