Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych

779
Podziel się:

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, a pieniądze mają pochodzić z podatku handlowego.

- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS.
- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS. (PAP/Łukasz Gągulski)

Jarosław Kaczyński przemawiał od 11:30. - Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów - mówił prezes PiS.

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki - zapowiedział, kończąc swoje przemówienie - Będzie o tym zaraz mowa - zapowiedział. Po chwili głos przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

- Dzisiaj pokazujemy kolejny etap realizacji naszego programu społecznego - powiedział premier. - Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności - wyjaśnił.

Zobacz także: Obejrzyj: Jak prowadzić biznes bez swojego biura?

- Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia - ogłosił premier, wyjaśniając, że "to wszystko jest jeszcze liczone. - Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los - zadeklarował.

Premier wyjaśnił, że źródłem finansowania nowego programu socjalnego będą głównie wpływy z podatku handlowego, który rząd zamierza wprowadzić po niedawnej wygranej przez Sądem Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wyrok jest nieprawomocny, ale zadeklarował, że nawet w przypadku przegranej w apelacji, rząd znajdzie środki "z innych źródeł".

- Nie ma naszej zgody na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej - powiedział premier, nawiązując z kolei do tzw. ustawy 447 przyjętej w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(779)
ansia
4 lata temu
Nie nakręcajcie się nadmiernie. W systemie autorytarnym który już mamy wybory pełnią rolę tylko dekoracyjną. Od nas już wiele nie zależy w tym kraju.
35+
4 lata temu
jeżeli każdy Polak pracujący nie dostanie +++ to w parlamentarnych wyborach na Pis nie zagłosuję, ja i moi znajomi jeszcze nic od rządu nie dostali, chyba lepiej rzucić pracę i pójść na socjal, postarać się o następne dzieci i żyć , a i przy czterech dzieciaczkach emerytura
lk
4 lata temu
moim zdaniem nie jest tak dobrze jak mówią w TV, mam wrażenie, że rządzący nie maja pojęcia co robią ich przedstawiciele w rejonach, a może nic dla szarych członków partii ( statystów) nie robią?
57+
4 lata temu
do tej pory głosowałem na Panów Kaczyńskich nie na partię, ale od 2015 roku nic mi nie jest lepiej i dlatego głosuję na Konfederację i Pana Brauna
2000złnarękęi...
4 lata temu
czy od tych wszystkich plusów coraz bardziej niebezpiecznie jest w tym kraju ? czy patologia się z tym łączy?
...
Następna strona