Notowania

Konwencja PiS. Kaczyński i Morawiecki zapowiadają 500+ dla niepełnosprawnych

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki. - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Krakowie. Premier Mateusz Morawiecki wkrótce wyjaśnił, że chodzi o stały dodatek 500 zł miesięcznie, a pieniądze mają pochodzić z podatku handlowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Łukasz Gągulski)
- Zastanowicie się, czy nasza oferta nie jest lepsza dla Polski i Europy - zwrócił się do wyborców prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przemawiał od 11:30. - Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, równej jakości towarów dla polskich konsumentów - mówił prezes PiS.

- Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy kolejny "plus" do naszej piątki - zapowiedział, kończąc swoje przemówienie - Będzie o tym zaraz mowa - zapowiedział. Po chwili głos przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

- Dzisiaj pokazujemy kolejny etap realizacji naszego programu społecznego - powiedział premier. - Chcemy przeznaczyć pieniądze na comiesięczny stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności - wyjaśnił.

Obejrzyj: Jak prowadzić biznes bez swojego biura?

- Będzie to najprawdopodobniej 500 zł miesięcznie dla osób powyżej 18. roku życia - ogłosił premier, wyjaśniając, że "to wszystko jest jeszcze liczone. - Chcemy ulżyć osobom, które zostały najbardziej poszkodowane przez los - zadeklarował.

Premier wyjaśnił, że źródłem finansowania nowego programu socjalnego będą głównie wpływy z podatku handlowego, który rząd zamierza wprowadzić po niedawnej wygranej przez Sądem Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wyrok jest nieprawomocny, ale zadeklarował, że nawet w przypadku przegranej w apelacji, rząd znajdzie środki "z innych źródeł".

- Nie ma naszej zgody na mówienie o tym, że Polska powinna komukolwiek wypłacać odszkodowania za straty podczas II wojny światowej - powiedział premier, nawiązując z kolei do tzw. ustawy 447 przyjętej w USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pomoc socjalna, niepełnosprawni, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2019

KsjffOni są nie normalni ludzie zarabiają po 1500 zł a oni chcą całkiem zeszmacić pieniądz przez to rozdawanie i ściąganie że wszystkich

19-05-2019

JasnowidzJest mega drogo a to dopiero początek wnet na zakupy będziemy musieli jeździć do Niemiec bo tam będzie taniej tzn już dawno jest taniej jeśli weźmiemy … Czytaj całość

19-05-2019

sekularyzatorgotówką do ręki tylko dla osób niepełnosprawnych, dla reszty przymus pracy i odprowadzania podatków a rząd w imieniu narodu powinien tą pracę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (779)