Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Koronawirus. Mamy szansę szybciej podnieść się po kryzysie

3
Podziel się

Według Organizacji ds. Współpracy Gospodarczej i Rozwoju najszybciej z postpandemicznego kryzysu otrząsną się Chiny. Jednak Polska mimo spadku PKB względnie wcześnie zacznie odrabiać straty.

Koronawirus. Mamy szansę szybciej podnieść się po kryzysie
(Pixabay, fabryka pracownik praca)
bDAECAPV

Globalne ożywienie w 2021 będzie głównie zasługą Chin. Jak ocenia OECD, światowy PKB zwiększy się w 2021 r. o 4,2 proc., po takim samym spadku w br., a w 2022 r. urośnie o 3,7 proc. - pisze "Rzeczpospolita".

Mimo że tej perspektywy można by ze spokojem patrzeć w przyszłość, to przyglądając się szczegółowym danym z poszczególnych krajów tak dobrze już to nie wygląda. Kronakryzys uderzył w wiele państw i różnym tempie odbudowywać gospodarki.

bDAECAPX

Szczególnie słabe są rokowania dla krajów zachodniej Europy. PKB strefy euro nawet za dwa lata będzie niższa niż pod koniec 2019 r. Ten problem będzie dotyczył również Wielkiej Brytanii - czytamy w "Rz".

Zobacz także: Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"

Szczęśliwie dla nas, prognozy dla Polski są tak pesymistyczne. OECD prognozuje dla Polski w 2021 r. wzrost PKB, ale jedynie o 2,9 proc., po spadku o 3,5 proc. w br. Dopiero 2022 r. przyniesie wyraźniejsze odbicie, o 3,8 proc.

bDAECAQd

To oznacza, że za dwa lata nasze tempo rozwoju gospodarczego byłoby o ponad 3 proc. większe niż w 2019 r. To nas stawia w czołówce krajów naszego regionu. W Europie na lepszy wynik liczyć mogą tylko kraje skandynawskie oraz Litwa - zauważa dziennik.

bDAECAQy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Lolek
2 miesiące temu
Całe szczęście że nie mamy u władzy ludzi z "Piniendzy po prostu nie ma i nie będzie" bo do 2050 byśmy z recesji nie wyszli. Miłego dnia życzę wszystkim.
alejaja
2 miesiące temu
[Szczęśliwie dla nas, prognozy dla Polski są tak pesymistyczne] - i to ma być szczęśliwie?
alejaja
2 miesiące temu
[Szczęśliwie dla nas, prognozy dla Polski są tak pesymistyczne] - zupełnie nie wiem co w tm szczęśliwego
bDAECAQz