Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Wprowadzają darmowe przejazdy taxi dla pracowników szpitali oraz laboratoriów

To kolejna akcja wsparcia tzw. białego personelu w czasie epidemii. Platforma do zamawiania przejazdów udostępnia wszystkim pracownikom szpitali i laboratoriów darmowe przejazdy taxi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Darmowe przejazdy to gest wobec pracowników szpitali, którzy w obliczu epidemii koronawirusa stoją na pierwszej linii frontu.

Platforma Free Now poinformowała o uruchomieniu w aplikacji usługi "Dla zdrowia". To gest wobec pracowników szpitali i laboratoriów w największych miastach w Polsce, którzy w obliczu epidemii koronawirusa stoją na pierwszej linii frontu.

Dzięki tej aplikacji medycy i laboranci będą mogli darmowo przemieszczać do pracy. Platforma wraz z firmami wspierającymi pokryje koszty przejazdów i zachęca kolejne firmy oraz instytucje do dołączenia się do tej inicjatywy. Celem jest zrealizowanie nawet 20 tys. darmowych przejazdów do końca maja.

PLL tnie połączenia do Włoch i Korei
LOT reaguje na koronawirusa. Na razie mniej połączeń

- W obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym. Naszą akcją #TaxiDlaZdrowia chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Chcemy ułatwić im codzienne dojazdy, tym samym uwalniając ich od konieczności przemieszczania się komunikacją zbiorową, w zamian proponując wygodny przejazd taksówką. Podobne działania prowadzimy obecnie również w Madrycie i Londynie, w planach są kolejne europejskie miasta - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

Polskę czeka kryzys. Glapiński: podajemy gospodarce antybiotyk, damy radę

Jak skorzystać z darmowego przejazdu? Pracownik szpitala lub laboratorium, powinien zgłosić się do Free Now na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji dostanie dostęp do specjalnego konta w aplikacji, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy. Akcja dotyczy miast: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław.

Jak wyjaśnia firma, włączenie się w akcję nie jest kosztem kierowców. Otrzymują pełną kwotę za kurs i są zwolnieni z opłat dla platformy, realizując kursy w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia, ponieważ prowizja za zlecenia w usłudze "Dla Zdrowia" wynosi 0 proc.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostały krajowe i międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze.
Koronawirus. Z LOT-em do domu trochę taniej. Po fali krytyki linie poprawiają cennik

"Dla wspólnego bezpieczeństwa podczas przejazdów taxi, kierowcy Free Now zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. Dodatkowo, Free Now wyposaża ich w specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera oraz przekazuje zalecenia dotyczące środków do dezynfekcji. Wszyscy pasażerowie Free Now również otrzymali instrukcje dotyczące higieny i ochrony w taksówce, m.in. korzystanie z płatności przez aplikację, zajmowanie tylnych miejsc w aucie, niekorzystanie z przejazdów w razie choroby" - podkreśla w komunikacie firma.

Dodatkowo Free Now mając cyfrowy zapis wszystkich kursów, deklaruje wsparcie służb sanitarnych w ustaleniu osób potencjalnie zarażonych. W przypadku powiadomienia przez władze o przypadku koronawirusa u użytkownika aplikacji, ich dostęp do platformy zostanie czasowo zablokowany.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

GośćNo popatrzcie można być przyzwoitym, a "szanowny" prezydent Warszawy zapewnia dodatkowe zagęszczenie w miejskiej komunikacji. No racja, on … Czytaj całość

24-03-2020

Pan Jarek.Proponuję przeznaczyć każdą pierwszą godzinę otwarcia każdego czynnego sklepu dla służb uczestniczących w zwalczaniu korona-wirusa. Aby ci ludzie … Czytaj całość

24-03-2020

DoświadczonyOczywiście przejazdy ,,TAXI" będą realizowane przez kierowców bez obowiązkowych badań lekarskich ,licencji , kasy fiskalnej i działalności … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)