Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kremy szybko się starzeją. Producenci kosmetyków na tropie nowinek

1
Podziel się:

Nawet za 10 proc. patentów rejestrowanych co roku w Unii Europejskiej odpowiadają producenci w branży kosmetycznej. Na inwestycje w badania i rozwój wydają 2,4 mld euro rocznie – wynika z szacunków Cosmetics Europe.

Klientki lubią testować i są ciekawe nowości z półek w drogeriach
Klientki lubią testować i są ciekawe nowości z półek w drogeriach (Shutterstock.com)
bEIGtvat

Klientki lubią testować i są ciekawe nowości z półek w drogeriach. Firmy nie pozostają głuche na te oczekiwania i wprowadzają coraz to nowe ulepszenia. Przykładowo, od kilku miesięcy modne są kremy ze śluzem ślimaków. Nowinki coraz bardziej napędzają wzrost sprzedaży kosmetyków. W niektórych branżach kategoriach odpowiadają za jedną piątą przychodów.

Donata Wolińska, wiceprezes ds. marketingu L'Oreal na Polskę i kraje bałtyckie szacuje natomiast, że w 2018 r. tylko w pięciu głównych kategoriach (makijaż, pielęgnacja, twarzy, pielęgnacja i koloryzacja włosów oraz dezodoranty) wprowadzono na rynek ponad 13 tys. nowych produktów, z czego blisko połowę stanowiły kosmetyki do makijażu – informuje "Rzeczpospolita".

Z kolei na rynku dermokosmetyków sprzedawanych w aptekach pojawiło się ponad 2 tys. nowości.

bEIGtvav

Wprawdzie nie jest tak, że są to zupełnie nowe kosmetyki oparte na tworzonych od podstaw recepturach – do zestawienia wliczany jest każdy nowy odcień szminki czy cieni do powiek, ale i tak pokazuje to ogromne tempo zmian na rynku urody.

Zobacz także: Obejrzyj: Nino o biznesie: Indigo Nails - paznokciowe imperium z Łodzi

Cosmetics Europe zauważa, że duże firmy, które mają w ofercie ok. 10 tys. produktów, co roku ulepszają lub wymieniają 25-30 proc. produktów. Jak bardzo złożonym jest to procesem świadczy fakt, że nawet proste na pozór ulepszenia wymagają niekiedy wieloletnich badań. Jako przykład "Rzeczpospolita" przywołuje farby do włosów: aż dwie dekady trwało, nim producentom udało się wyeliminować z nich woń amoniaku.

bEIGtvaB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIGtvaW
KOMENTARZE
(1)
Szok
3 lata temu
Kremy trucizny. Kobiety ocknijcie się.