Notowania

Kryptowaluty. GIełda straciła 190 milionów dolarów. Nikt nie znał haseł do komputera zmarłego dyrektora QuadrigaCX

W dość nietypowej sytuacji znalazła QuadrigaCX, jedna z największych giełd kryptowalut w Kanadzie. Straciła aż 190 milionów dolarów w wirtualnych monetach. Przepadły, ponieważ są na komputerze zmarłego niedawno dyrektora giełdy, do którego nikt nie zna haseł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Kryptowaluty. GIełda straciła 190 milionów dolarów. Nikt nie znał haseł do komputera zmarłego dyrektora QuadrigaCX (Fot: Allexxandar)

QuadrigaCX straciła 190 milionów dolarów w kryptowalutach. Nie żyje dyrektor giełdy

Niedawno w Indiach zmarł Gerald Cotten, dyrektor generalny giełdy i założyciel QuadrigaCX. Powodem jego śmierci była choroba Leśniowskiego-Crohna. Pracował głównie z komputera w domu, do którego nikt nie znał ani haseł, ani nie posiadał klucza prywatnego do portfeli. Nawet jego żona.

Z powodu braku dostępu do haseł zespół QuadrigaCX stracił aż 190 milionów dolarów w takich kryptowalutach jak Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Bitcoin Gold, Litecoin i Ethereum.

Jak były przechowywane kryptowaluty w QuadrigaCX?

Z sytuacji wynika, że dostęp do tzw. zimnych portfeli giełdy, w których ulokowane były fundusze graczy, miał na wyłączność prezes firmy. W odróżnieniu od QuadrigaCX inne giełdy umożliwiają dostęp do cyfrowych portfeli co najmniej kilku osobom w firmie. W ten sposób funkcjonują m.in. Coinbase i Binance — inne dwie wielkie giełdy kryptowalut z USA i Chin.

Przechowywanie kryptowalut w ten sposób to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Dzięki temu można uniknąć ataków hakerskich i problemów w kwestiach bezpieczeństwa.

Użytkownicy giełdy zaniepokojeni utratą kryptowalut

Sytuacją na giełdzie zaniepokojeni i sfrustrowani są jej użytkownicy. Gdy próbują odzyskać dostęp do gry i wymiany kryptowalutami, otrzymują komunikat: „Zgodnie z Ustawą o wierzycielach spółek w Nowej Szkocji, QuadrigaCX wystąpiła o ochronę wierzycieli”. Jeden z graczy poprosił nawet na Reddicie o akt zgonu dyrektora, ponieważ nie wierzy w jego śmierć w Indiach. QuadrigaCX na razie nie odnosi się do sytuacji i ruchu użytkowników w mediach społecznościowych.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2019

edek 2No i biedni nie stracili!

23-04-2019

samesyXTB, w to warto wejść, bo macie tam 25 par związanych z krypto walutami. Bardzo duży potencjał inwestycyjny, spore możliwości. Akurat pod tym względem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)