Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Kryzys energetyczny w Europie. Bankructwo kolejnej firmy energetycznej

18
Podziel się:

Z powodu wysokich cen gazu i prądu zbankrutował kolejny dostarczyciel energii firma Naked Energy - poinformował Holenderski Urząd ds. Konsumentów i Rynku. To już szósta firma energetyczna, która upadła w Niderlandach od czasu wybuchu październikowego kryzysu energetycznego.

Kryzys energetyczny w Europie. Bankructwo kolejnej firmy energetycznej
Szósta firma energetyczna upadła w Niderlandach od czasu wybuchu październikowego kryzysu energetycznego (Adobe Stock, Proxima Studio)

Naked Energy nie było w stanie dostarczać gazu ze względu na wysokie ceny tego surowca - informuje ACM. Regulator uspokaja, że klienci upadłego przedsiębiorstwa zostaną przeniesieni do innej firmy i nie będzie przerwy w dostawie energii.

Zobacz także: Prąd i gaz coraz droższe w całej UE. Poranna kawa to dla niektórych luksus

Klientów firmy czeka jednak zimny prysznic, albowiem przeniesienie do innego dostawcy oznacza, że ze względu na rekordowe ceny gazu i prądu czeka ich zawarcie kontraktów po znacznie wyższych kwotach.

To już 6 firma

Naked Energy jest szóstym holenderskim dostawcą energii, który upadł z powodu gwałtownego wzrostu cen energii. Wcześniej zbankrutowały Welkom Energie, Enstroga, Fenor, Anoda Energie oraz Allure Energie.

Cena gazu w Europie osiągnęła w tym tygodniu nowy rekord i jest obecnie ponad ośmiokrotnie wyższa niż rok temu. Wynika to częściowo z ostrej zimy na początku 2021 r., a następnie ze stosunkowo niskich rezerw gazu.

Kryzys na granicy

Jednocześnie kryzys na granicy ukraińsko-rosyjskiej powoduje, że Rosja wykorzystuje gaz, aby wywierać nacisk na państwa zachodniej Europy.

W ubiegły weekend ograniczone zostały dostawy tego surowca przez gazociąg jamalski co spowodowało rekordowy wzrost cen tego surowca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
DoobraZima
5 miesięcy temu
Firmy upadaja bo w umowach gwarantowali ceny bez podwyżek na czas umowy, na szczęście w polsce umowa z państwową PGNIG nie przewiduje ochrony polaków i dostaniemy rachunki w marcu o 50% wyższe, a PGNIG nie tylko będzie bez strat ale odnotuje rekordowy zysk. do tej pory pewnie PIS rozpisze nowe wybory bo potem nikt juz na nich nie zagłosuje.
Marko
5 miesięcy temu
Nie ma takiego kraju jak Holandia.
wolna media
5 miesięcy temu
za 100 lat w szkołach w Afryce będą uczyli o przyczynach upadku cywilizacji europejskiej. O tym jak ochrona środowiska zaistniała jako ideologia i zatrzymała ogólny rozwój. O tej utopijnej ideologii z Niemiec mającej na celu uzależnienie Europy od jedynego źródła energii - rosyjskiego gazu która to wstrzymała wydobycia węgla, jak jej się to udało, jak inne kraje Afrykańskie w tym czasie uprzemysłowiły się, wzbogaciły i zaczęły wyznaczać kanony w światowej polityce, o rozpadzie Unii Europejskiej na zadłużone agroturystyczne skanseny jak i o narzędziu tej propagandy rzekomo wolnych mediach. O tym zjawisku błędnych założeń jako o przestrodze dla prawidłowego racjonalnego zrównoważonego rozwoju będą uczyli w każdej szkole u podstaw.
csdw
5 miesięcy temu
to wszystko wima pis
Stivi
5 miesięcy temu
Jakie firmy upadly ? Posrednicy "producenci" makulatury wyciskajacy z finalnego nabywcy co sie da.