Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krzysztof Czabański o sytuacji w "Trójce": "Zostało ujawnione szalbierstwo w liczeniu głosów"

29
Podziel się:

"Wolność słowa w Polskim Radiu nie jest zagrożona. Złapano pewną nieuczciwość w procedurze glosowania słuchaczy" – tak Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, podsumował aferę wokół unieważnienia piątkowego głosowania w LP3, w wyniku której z "Trójki" odeszło kilkoro dziennikarzy.

Krzysztof Czabański nie ma nic do zarzucenia prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej
Krzysztof Czabański nie ma nic do zarzucenia prezes Polskiego Radia Agnieszce Kamińskiej (PAP)
bELzvhZx

- Ja się bardzo cieszę, że politycy upominają się o wolnośćwolność słowa, bo sam się o nią upominam od lat – powiedział Czabański na antenie RMF FM zapytany o reakcje polityków na sytuację w radiowej Trójce. Zapewnił, że wszyscy politycy "troszczą się o wolność słowa w mediach publicznych".
Zapewnił, że nie ma powodów, by głosować za odwołaniem prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

- Jeżeli mówimy o cenzurze - to został w wyniku tych machinacji z liczeniem głosów na Listę Przebojów Trójki ocenzurowany głos słuchaczy. To jest jedyny element, który świadczyłby o cenzurze - ocenił szef RMN.

Zapewnił, że Polskie Radio nie prowadzi "żadnej wojny z artystami".

bELzvhZz
Zobacz także: Obejrzyj: "Trójka" i pytania ws. mediów publicznych. Cezary Tomczyk: zlikwidujemy TVP Info i cały ten proces dezinformacji

-Ja nie rozumiem, dlaczego artyści obrażają się na to, że coś będzie uczciwe - dodał.

Przypomnijmy, że w piątkowym notowaniu Listy Przebojów programu Trzeciego pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest mniejszy niż mój". Wprost nawiązuje ona do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach, które były – podobnie jak inne cmentarze – zamknięte dla pozostałych odwiedzających. W związku z pandemią obowiązywały wtedy bardzo surowe ograniczenia dotyczące opuszczania domów. Gdy dziennikarze "Faktu" ujawnili, że Jarosław Kaczyński wjechał limuzyną na cmentarz, wywołało to fale krytyki.

bELzvhZF

Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki LP3, a głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. O takiej kolejności zdarzeń przekonuje również prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Słuchacze i artyści nie uwierzyli w przypadkowy błąd. Wielu muzyków (m.in. Dawid Podsiadło, Artur Rojek, Daria Zawiałow, ale też agencja Mystic, reprezentujące różnych artystów polskich i zagranicznych) zapowiedziały, że nie chcą, by ich piosenki były grane w III PR.

Z rozgłośnia pożegnało się również kilku dziennikarzy, w tym prowadzący LP 3 Marek Niedźwiecki. "W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat" – napisał w oświadczeniu.

bELzvhZG

Dyrekcja Trójki zapowiedziała w poniedziałek zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELzviaa
KOMENTARZE
(29)
zett
rok temu
Dlaczego ten 72 letni dziadek Czabański dalej siedzi na kolejnym stołku "prezesa". Wygrzał już w życiu kupę podobnych stołków, szarych obywateli firmy wyrzucają na emeryturę w wieku zdaje się 65 lat?
rkk
rok temu
Zapewne śledczym będzie Antoni-i on udowodni wszystko..... ŻAŁOSNE
gosc
rok temu
Panie towarzyszu Czabański jest pan taki na jakiego wygląda
bELzviab
aj
rok temu
czabański tobie coś na głowę spadło puknij się w czoło , co to zaliczenie jakie to ma znaczenie czy jakaś piosenka jest na tym czy owym miejscu? co ty bredzisz . twojej bandzie zależało by "uwalić" te piosenkę bo to był tekst zachowaniu waszego wodza prezia tysiąclecia
js
rok temu
Szalbierstwem jest sam Czabański i kierowana przez niego instytucja.
...
Następna strona