Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|
aktualizacja

Poważny zarzut Giertycha. Ekspert zabrał głos

W nawiązaniu do raportu NIK ws. fuzji Orlenu z Lotosem mec. Roman Giertych zadaje pytanie: kto wziął na boku pieniądze? Ile może być prawdy w tych podejrzeniach? - Dopuszczam każdą możliwość ws. tej prywatyzacji, choć tu tego terminu nie można użyć. To jest kuriozalne, że drugi co do wielkości monopolista na rynku gazu i ropy na świecie trafia w ręce rządu Arabii Saudyjskiej - ocenił w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów, który w przeszłości współpracował z Polską 2050. - Warunki odstąpienia od tej transakcji opiewają na 500 mln dolarów. To jest kwota bliska całej transakcji. Od niej można odstąpić, są warunki, ale pamiętajmy, że Orlen przez miesiące nie chciał wpuścić kontrolerów NIK-u, co świadczy o tym, że było jednak coś na rzeczy, coś do ukrycia. Dopiero teraz, po zmianie rady nadzorczej, jak i zarządu, zobaczymy skalę tych nadużyć, jakie były motywacje. Wtedy będzie można stawiać zarzuty – uważa Wojciechowski.

KOMENTARZE
(201)
huba
4 miesiące temu
Miks nie 30 a piszą że 90 ,po czym podskakiwał ze szczęśliwości i zwiał do Italii, następnie mdlał a swoi lekarze orzekli że to taki atak strachu przed odpowiedzialnością aż znalazł się wybawca i schował go do sejmu ,ale co ma wisieć to nie utonie
Miks
4 miesiące temu
Czy tu chodzi o defraudację 30milionow i ucieczkę granicę ...
Adam
4 miesiące temu
Każdy swoją miarą mierzy.
J29
4 miesiące temu
A Giertych nie powinien siedzieć 😮
m-53
4 miesiące temu
Z oskarżaniem o łapówkę to bym uważał. Bo jeżeli ktoś wziął to również ktoś dał. Kogo zatem Giertych oskarża o wręczenie łapówki? Saudów czy Orbana?
...
Następna strona