Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Kursy walut. Frank szwajcarski - kredyty z najwyższym oprocentowaniem od lat

0
Podziel się:

Wzrost LIBOR CHF oraz kurs szwajcarskiej waluty przekładają się bezpośrednio na najwyższe od pięciu lat oprocentowane kredytów we frankach. W rezultacie frankowicze zmuszeni są opłacać nieco wyższe raty.

Kursy walut. Frank szwajcarski - kredyty z najwyższym oprocentowaniem od lat
Kursy walut. Frank szwajcarski - kredyty z najwyższym oprocentowaniem od lat (WP.PL)

Kursy walut. Frank szwajcarski - kredyty z najwyższym oprocentowaniem od lat

Kurs franka szwajcarskiego cieszy się nad Wisłą szczególnym zainteresowaniem w związku z sytuacją frankowiczów. Obecnie ich liczba sięga blisko 850 tysięcy. To właśnie dla tej grupy ewentualne wzrosty ceny franka wywołują wzrost rat za kredyty w tej walucie.

Zobacz także: Oglądaj: Frank szwajcarski. Banki nie odpuszczą. Przyjdą po rozliczenie kapitału, którym przez lata dysponował klient

Przypomnijmy, że wraz z początkiem roku obowiązywać zaczęła nowelizacja ustawy dla frankowiczów, w myśl której pojawił się m.in. zapis dot. wydłużenia wsparcia dla zadłużonych i zwiększa maksymalną wysokość wsparcia.

Kursy walut. TSUE, frankowicze i trudna sytuacja złotego

W październiku 2019 roku TSUE orzekł, że frankowicze mogą unieważnić całą umowę kredytu hipotecznego, jeśli zawiera ona niedozwolone klauzule. Jednak obecne oprocentowanie pożyczek w tej walucie jest najwyższe od pięciu lat. W październiku 2019 roku TSUE orzekł, że frankowicze mogą unieważnić całą umowę kredytu hipotecznego, jeśli zawiera ona niedozwolone klauzule. Jednak obecna sytuacja kredytobiorców w tej walucie nie napawa optymizmem.

W obecnej chwili złoty stoi na rozdrożu. Jego sytuacja w dużej mierze zależy od tego, jaką dużą tolerancją wykażą się inwestorzy względem rosnącej w naszym kraju inflacji.W USA "karnawał inwestycyjny" trwa w najlepsze. Indeksy giełdowe zdecydowanie rosną, a atmosfera jest wyśmienita.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)