Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Lawina wniosków paszportowych. Urzędy wydłużą godziny pracy

14
Podziel się

Z powodu wzrostu zainteresowania wyrobieniem paszportu urzędy przestały się wyrabiać. Po naszym tekście ministerstwo zareagowało. Od 26 czerwca wnioski paszportowe będzie można składać także w soboty, natomiast w dni powszednie urzędy będą pracować dłużej.

Lawina wniosków paszportowych. Urzędy wydłużą godziny pracy
Kolejki w urzędach paszportowych. Ministerstwo zmienia godziny otwarcia. (WP)
bEqUFHBx

Po odblokowaniu turystyki i zdjęciu obostrzeń z podróżnych Polacy rzucili się na paszporty. Jak pisaliśmy w money.pl, chętnych na wyrobienie dokumentu jest jednak tak wielu, że w niektórych urzędach trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Trzeba też pamiętać o tym, że po złożeniu wniosku czas oczekiwania na samo wyrobienie, który ustawowo może zająć nawet miesiąc.

Urzędy się nie wyrabiają, bo w wielu z nich trzeba się umawiać na spotkanie telefonicznie. Cały kraj otwiera się po wiosennej fali zachorowań na COVID-19, ale składanie wniosków paszportowych nie odbywa się jak przed pandemią.

Po naszym tekście, aby częściowo odblokować urzędy, MSWiA poleciło wojewodom wydłużenie godzin pracy wydziałów paszportowych.

bEqUFHBz
Zobacz także: Ceny w hotelach w górę. "Polacy są wyrozumiali, chcą tego"

"We wszystkich 16 urzędach wojewódzkich będzie możliwość składania wniosków paszportowych także w soboty. Urzędy będą dostępne dla obywateli od najbliższej soboty (26 czerwca br.) do końca lipca (łącznie w jedną sobotę czerwca i 5 sobót lipca). Wydłużenie godzin pracy w tym zakresie nastąpi również w dni powszednie" – informuje Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Nowe wytyczne dotyczą tylko urzędów wojewódzkich. W punktach paszportowych zlokalizowanych w starostwach powiatowych decyzja o organizacji pracy jest zależna od starosty.

bEqUFHBF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqUFHCa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Qwert
miesiąc temu
Polacy są nienauczalni co roku ten sam problem.
myrek
miesiąc temu
przed 1 wojną swiatową nie było żadnych paszportów, coraz mniej wolnosci
victor
miesiąc temu
A skad wiadomo, ze chodzi o turystyke?
bEqUFHCb
Jan
miesiąc temu
Najwidoczniej w tym roku wakacje latem wypadają.
Miś
miesiąc temu
A może tu chodzi o powrót do BAREI?