Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Lego ma być mniej stereotypowe. Będzie walczyć z uprzedzeniami płciowymi

19
Podziel się:

Słynny duński producent klocków zapowiedział, że będzie pracował nad usunięciem stereotypów płciowych z Lego. Zestawy nie mają kojarzyć się jako zabawki dedykowane bardziej dla chłopców lub dziewczynek. - Ma być bardziej integracyjnie - zapowiedziała Julia Goldin, dyrektorka ds. produktu i marketingu w Grupie Lego.

Lego ma być mniej stereotypowe. Będzie walczyć z uprzedzeniami płciowymi
Lego wypowiada walkę ze stereotypami (Flickr, mczonk.CC.BY.20)

To ma być poważna zmiana w Lego. Słynne klocki mają być mniej uwarunkowane płciowo - donosi "The Guardian". Z badań przeprowadzonych dla znanego producenta zabawek wynika, że stereotypy związane z płcią wciąż są silnie ukorzenione.

Chłopcom dedykuje się zestawy mające rozwijać myślenie konstrukcyjne, uczące rozwiązywania problemów. Dziewczynki bawią się w dom, zakład fryzjerski, klinikę dla zwierząt - to zabawy wspierające głównie kompetencje wychowawcze i opiekuńcze.

Mało tego, jak się okazuje, chłopcy obawiają się, że zostaną wyśmiani, kiedy będą się bawić zabawkami "dziewczyńskimi". Podobną obawę mają również ich rodzice.

Badanie przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynki wykazało również, że ma to ogromny wpływ na przyszły rozwój zawodowy dzieci.

Zobacz także: Lamborghini Sian z klocków Lego. Unboxing gigantycznego zestawu

Zmiana myślenia

Lego już zrobiło duży krok w odejściu od stereotypizacji, tradycyjne klocki były adresowane głównie do chłopców, dziś produkuje się zestawy bardziej w kategorii unisex.

- Obecnie misją firmy staje się promowanie świadomości przestrzennej, kreatywnego rozumowania i rozwiązywania problemów, a także zachowań opiekuńczych, zarówno u chłopców, jak i dziewczynek - zaznaczyła Julia Goldin, dyrektorka ds. produktu i marketingu w Grupie Lego.

Dlatego też w sklepach Lego nie można kategoryzować wyników po płci, ale po wieku. Zabawki mają uczyć wszystkich tych kompetencji niezależnie od płci dziecka.

Lego z dobrymi wynikami

Lego od lat jest na topie wśród zabawek. Wszystkie serie zanotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Co warto zaznaczyć w kontekście badań producenta, do najchętniej wybieranych należały: Lego City, Lego Star Wars, Lego Harry Potter, Lego Creator Expert oraz Lego Technic.

W porównaniu z rokiem ubiegłym, przychody całej grupy Lego w pierwszej połowie roku wzrosły o 46 proc., do 23 mld koron duńskich.

Sprzedaż konsumencka urosła o 36 proc. wyprzedzając wyraźnie branżę zabawek i napędzając wzrost udziałów rynkowych na całym świecie, w tym na największych rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Xxx
2 lata temu
Od dzisiaj koniec lego. Jeśli ktoś promuje hidżab czyli uzależnia obecność kobiet ( a zwłaszcza dziewczynek) w przestrzeni publicznej od tego czy zasłonią sobie włosy to nie zasługuje na moje pieniądze. Ładnie przygotowują dziewczynki do świata.
Danna
2 lata temu
Nigdy więcej Lego, na mnie już nie zarobia.
Zryty beret V...
2 lata temu
A będą może klocki dla niebinarnych i vegan? To dla mnie bardzo ważne. Mój chłopak mówi, że jest facetem ale nie ma ptaka, co zrobić? Jak żyć Panie Premierze???
Brickbat
2 lata temu
Lego, Lego..... Dosyć tego!
Goro
2 lata temu
Choroby umysłowe mają niejedno imię. Jeno z nich to nadpoprawność polityczna.