Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

"Lex TVN". Discovery zapowiada kroki prawne wobec Polski

1063
Podziel się:

Spółka Discovery poinformowała w komunikacie o tym, że zamierza podjąć kroki prawne w związku z tzw. "lex TVN". "Szkodliwe i dyskryminujące działania obecnego polskiego rządu nie pozostawiają nam jednak innego wyboru jak tylko wnieść oskarżenie" - czytamy w komunikacie Grupy Discovery.

"Lex TVN". Discovery zapowiada kroki prawne wobec Polski
Koncern Discovery zapowiedział kroki prawne wobec Polski za "lex TVN" (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)

Grupa Discovery zapowiedziała kroki prawne w związku z tzw. "lex TVN". O tym fakcie poinformowała w komunikacie opublikowanym na międzynarodowej korporacyjnej stronie.

Koncern Discovery wysłał oficjalną informację na temat potencjalnych kroków prawnych wobec Polski do prezydenta Andrzeja Dudy i rządu.

Od wielu lat obecna polska administracja dopuszcza się niesprawiedliwych ataków na kanały grupy TVN Discovery, szczególnie wobec kanału informacyjnego TVN24. Ataki te godzą w niezależność mediów i są bezpośrednim naruszeniem chronionej prawnie wolności słowa.

-Komunikat Discovery

Zdaniem korporacji Polska w "lex TVN" narusza szereg zobowiązań traktatu podpisanego przez USA i Polskę 21 marca 1990. "Zobowiązania te obejmują m.in. sprawiedliwe i równe traktowanie inwestycji wzajemnych, ich nienaruszanie poprzez arbitralne i dyskryminacyjne decyzje oraz równe traktowanie w przyznawaniu koncesji oraz zakaz wywłaszczania bez odszkodowań" - czytamy.

Discovery z sukcesem działa i inwestuje w Polsce od prawie 25 lat, co czyni nas obecnie jednym z największych międzynarodowych inwestorów i pracodawców w tym kraju. Szkodliwe i dyskryminujące działania polskiego rządu nie pozostawiają nam jednak innego wyjścia, jak prawdopodobne rozpoczęcie postępowania arbitrażowego.

-JB Perrette - prezes i dyrektor generalny Discovery International cytownay w komunikacie Grupy Discovery

Sejm przegłosował tzw. "lex TVN" w trakcie posiedzenia 11 sierpnia. Zmiany w ustawie o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji mają ograniczyć możliwość prowadzenia mediów przez podmioty prawne spoza Unii Europejskiej. TVN należy do amerykańskiej Grupy Discovery.

Za przyjęciem ustawy zagłosowało 228 posłów, przeciwko było 216 osób, a 10 wstrzymało się od głosu.

TVN24 od wielu miesięcy czeka także na przedłużenie koncesji, ale KRRiT zwleka z jakąkolwiek decyzją.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(1063)
kenaj
3 lata temu
Jedziesz do USA , wykupujesz 100 % udziałów prywatnej stacji telewizyjnej , płacisz tam podatki i to jest legalne , administracji rządowej nic do tego . I na podstawie takich regulacji prawnych podpisaliśmy umowę ze Stanami zjednoczonymi w 1990 roku o wzajemnej ochronie inwestycji gospodarczych i zakazie wywłaszczeń bez odszkodowań . No to teraz zabulimy !!!
Stab
3 lata temu
p.Czy ci nasi "gamonie" nie są w stanie zajrzeć np. do umowy dotyczącej wzajemnych zobowiązań dotyczących działalności gospodarczej USA i Polski, albo na treść koncesji TVN. To prawda, że Kaczyńskiemu grunt ucieka spod nóg, gospodarka się sypie, a zdemolowane przez PiS instytucje państwa nie są już zdolne do przyzwoitego działania. Fala krytyki w sposób zasłużony narasta w społeczeństwo i nawet najbardziej ogłupione pisowską propagandą przygłupy zaczynają "kumać", że pisowska rzeczywistość z TVP nie ma nic wspólnego z rzeczywistością obiektywną. Tyle, że, panie Kaczyński, zablokowania telewizji , radia i prasy ie podlegającej rozkazom i nakazom PiS już nie zatuszuje gramatycznej sytuacji, do której doprowadziły Polskę rządy pisowskiej mafii.
aro
3 lata temu
za paszkwila jakim była zmyślona i zmontowana historyjka o odradzającym się w Polsce nazizmie, czego dowodem miały być wafelki na torcie poświęconym adolfowi TVN powinno być zaorane, a teren polany gnojówą, i tak byłby mniejszy smród niż wydziela TVN
abracadabra.
3 lata temu
TVN-owi jako takiemu koncesja na nadawanie powinna być cofnięta natychmiast. Stacja szkodzi naszemu państwu. Rozpowszechnia nieprawdziwe wiadomości. Dopuszcza do obrażania , poniżania naszych władz. Wprost nawołuje do wojny domowej. To niedopuszczalne. Kierownictwo powinno mieć postawione zarzuty prokuratorskie. Poza tym żadne państwo, żadna obca instytucja, korporacja, nie ma prawa wpływać na stanowienie polskiego prawa i jego przepisów. Udział kapitału zagranicznego w polskich mediach bedzie taki, jaki zawarty zostanie w ustawie i nikomu nic do tego.
:/
3 lata temu
Wy popieracie budowę Nord Stream II. To my wam zabierzemy te kilka procent udziałów w TVN-ie. Oko za oko. Ząb za ząb.
...
Następna strona