Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Obostrzenia. Lider PSL grozi pozwem zbiorowym, jeśli rząd nie otworzy gospodarki

67
Podziel się:

- Jeśli rząd w tym tygodniu nie otworzy gospodarki, to jako parlamentarzyści wystąpimy z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa; będziemy zapraszać wszystkich pokrzywdzonych, by do tego pozwu się dołączyli - zapowiedział we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obostrzenia. Lider PSL grozi pozwem zbiorowym, jeśli rząd nie otworzy gospodarki
Lider PSL grozi pozwem zbiorowym, jeśli rząd nie otworzy gospodarki (Wikimedia Commons)
bEJcrncl

Kosiniak-Kamysz pytany był we wtorek w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, kto wystąpi z zapowiadanym pozwem zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa w imieniu pracodawców, przedsiębiorców i pracowników.

- Wystąpimy jako parlamentarzyści. Poprosimy oczywiście prawników, którzy już przygotowują pozew zbiorowy. I będziemy zapraszać tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, żeby do tego pozwu zbiorowego dołączyli - odpowiedział lider PSL.

Podkreślił, że jest to inicjatywa "w obronie przedsiębiorczości i przedsiębiorców".

bEJcrncn

- Walczymy o nich, jesteśmy ich można powiedzieć pasem transmisyjnym, przekazujemy ich pomysły do Sejmu, jesteśmy ich reprezentantem - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Pytany, do kiedy rząd ma czas na otwarcie gospodarki i uniknięcie tym samym pozwu, prezes PSL odparł, że rząd w tym tygodniu powinien otworzyć gospodarkę. - W tym tygodniu rząd powinien też prowadzić rozmowy z przedsiębiorcami - dodał.

Zobacz także: Znoszenie obostrzeń. Władysław Kosiniak-Kamysz: dochodzą do mnie słuchy

Do 14 lutego zawieszona jest wciąż działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness.

bEJcrnct

Ograniczona pozostaje działalność hotelarska. Rozszerzono jednak krąg osób, które mogą korzystać z hoteli. Dotąd hotele były tylko dostępne m.in. dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS, działały też hotele pracownicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJcrncO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
gość
9 miesięcy temu
Raczej bez honoru. Za to co zrobił z wiekiem emerytalnym i OFE to nie powinien w ogóle się odzywać - ale koryto pachnie i ciągnie niemożliwie - nie da się powstrzymać.
Jan
9 miesięcy temu
Panie Kosiniak- Kamysz, a odpowiedzialność kto weżmie, za te decyzje. Pan chce być dobry czy Partia z jakiej Pan się wywodzi. Wiem ja też bym chciał. Może warto poczekać, PiS jest czujne i będą wiedzieli, kiedy ogłoszą koniec pandemii.
Pozdrawiam
9 miesięcy temu
P kosiniak to lawirant i niepewny umysłowo. Uzgodnił z prezzrsem że będzie otwarcie niebawem i pr za dał mu zgodę natomiast aby krzyczał żemusi być otwarte , że on chce żeby było otwarte. Ale on doskonale wie że będzie otwarte i wie kiedy b otwarte . P konsiniak czemu pan nie .krzyczał w ub roku , żeby nie zamykać , nie wiem kto głosuję na taka osobę , chyba tylko gorsze miernoty.
bEJcrncP
czytelnik
9 miesięcy temu
ciekawe od kogo odkupił dyplom lekarski
jasne/ciemne
9 miesięcy temu
PO/PSL ostatnio bardzo dba o Polaków szkoda że nie za swoich nierządów.
...
Następna strona