Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maja Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Lidl ogłasza podwyżki płac: pracownicy dostaną nawet 3850 zł. Biedronka pójdzie w jego ślady?

5
Podziel się:

Lidl ogłasza podwyżki płac: od marca początkujący pracownicy otrzymają nawet 3850 zł miesięcznie. Biedronka pójdzie w jego ślady?

Lidl ogłasza podwyżki płac: pracownicy dostaną nawet 3850 zł. Biedronka pójdzie w jego ślady?
Lidl ogłasza podwyżki płac: pracownicy dostaną nawet 3850 zł. Biedronka pójdzie w jego ślady? (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Lidl ogłasza podwyżki płac 2019

Od marca 2019 zarobki w sieci sklepów Lidl w Polsce mają zostać podniesione o blisko 10%. Ponad niemiecka sieć sklepów rusza z rekrutacją i do pracy zarówno w dyskontach, jak i w magazynach ma zostać przyjętych 1300 nowych pracowników. Wiadomo, że nowi pracownicy sieci Lidl będą mogli liczyć na zarobki w granicach 3100-3850 zł brutto. Atrakcyjniejsze wynagrodzenie, mieszczące się w przedziale 3250-4050 zł otrzymają pracownicy z rocznym już stażem. Osoby pracujące w Lidlu ponad dwa lata będą pobierać pensję wysokości 3450-4350 zł brutto. Trzeba jednak zaznaczyć, że poziom wynagrodzenia w danej placówce będzie uzależniony od lokalizacji sklepu i związanych z nią kosztów życia. Obecnie trwa rekrutacja na pracowników sklepu oraz magazynu. Lidl ma proponować pracownikom liczne benefity, takie jak ubezpieczenie grupowe, karty Multisport, prywatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie kursów języków obcych.

Biedronka pójdzie w ślady Lidla?

W Polsce aktualnie znajduje się 2900 sklepów sieci Biedronka, w ponad 1100 miejscowości. Firma Jeronimo Martins Polska zatrudnia około 65 tys. osób. Zarobki w danej placówce są uzależnione od zajmowanego stanowiska oraz lokalizacji (najwięcej zarabiają mieszkańcy dużych miast). Wiadomo, że od stycznia 2018 roku wynagrodzenie magazynierów wynosi, w zależności od stanowiska, lokalizacji i stażu pracy, od 3200 zł do 4000 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Średnie wynagrodzenie kierownika sklepu oscyluje jednak pomiędzy 3500-4500 zł. Należy zaznaczyć, że oprócz pensji podstawowej pracownicy mogą również otrzymać premię uznaniową, która jest powiązana z wynikami sklepu lub nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Od 2019 roku wprowadzono jedną zmianę i kwartalna premia za wyniki została zastąpiona miesięczną. Osoby zatrudnione w sieci sklepów Biedronka będą mogły miesięcznie otrzymać premię wysokości 170 zł brutto. Od lutego tego roku została również uruchomiona specjalna infolinia dla zainteresowanych pracą w sieci sklepów Biedronka (dostępna w języku polskim i ukraińskim). Ponadto sieć sklepów planuje otworzyć również minisklepiki.

KOMENTARZE
(5)
Piotrek
3 lata temu
Trochę śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę, że w pracy jesteśmy podtruwani przez bisfenole w paragonach, których każdego dnia wydajemy ogrom! Jakie będą tego konsekwencje? Kogo to obchodzi, w końcu nasze zdrowie dla tych z zarządu jest nic nie warte. A zdrowie klientów? Szlag mnie trafia, bo znajomy pracuje w sieci nie spożywczej, która ponoć właśnie przechodzi na jakieś rolki bez bisfenoli. Można? Można! Gdyby nie to, że w mojej okolicy nie ma tej sieci, pewnie bym do niej przeszedł, choćby przez wzgląd na ten zdrowszy paragon. Kasa pewnie byłaby podobna, a świadomość, że tak się nie zatruwam w pracy dałaby mi spokojny sen.
niebiedronka
3 lata temu
Najlepsze jest 500+ i już!
opiekunka nie...
3 lata temu
hm....czytam i opadają mi ręce....wszyscy narzekają ....a co my opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych mamy powiedzieć pracujemy 24 godz na dobę i dostajemy miesięcznie 620 zł do ręki.....nie ukrywam jest to przykre.Pozdrawiam wszystkich opiekunów niepełnosprawnych dorosłych...
m.
3 lata temu
Czy mogliby napisać coś pracownicy Lidla, jak to naprawdę wygląda? Czy dostaje się umowę na cały etat, czy to raczej rzadkość? Poważnie zastanawiam się nad aplikowaniem do pracy.
waldek
3 lata temu
Zaraz odezwą się nauczyciele. Chce tylko przypomnieć, że pracownik Lidla lub Biedronki pracuje 8h dziennie i nadgodziny. Nauczyciel 18h lekcyjnych tygodniowo tj 13,5h zegarowej TYGODNIOWO do tego 13ka, ferie , wakacje i przerwy świąteczne. Od razu pisze, że nie mam nic do nauczycieli i chcę aby pensja przynosiła im satysfakcję