Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Likwidator TVP składa zawiadomienie do prokuratury

16
Podziel się:

Nominowany przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza likwidator Telewizji Polskiej S.A. Daniel Gorgosz zawiadomił warszawską prokuraturę okręgową ws. rozpowszechniania w serwisie X utworów, do których prawa ma publiczny nadawca - podaje tvn24.pl.

Likwidator TVP składa zawiadomienie do prokuratury
Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz (Getty Images, SOPA Images)

Telewizja Polska poinformowała w komunikacie, że w piątek likwidator Telewizji Polskiej S.A - wskazuje portal tvn24.pl. Daniel Gorgosz "złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez bliżej nieokreślone osoby czynów zabronionych z art. 305 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej oraz z art. 116 ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych na szkodę Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji".

Likwidator TVP zawiadamia prokuraturę

"Zawiadomienie dotyczy odnotowania przez władze spółki faktu używania w serwisie internetowym X (dawny Twitter), na profilu 'TOPTVPINFO', przez nieokreślone osoby nieuprawnione, zastrzeżonego znaku towarowego 'TVP INFO', a także nieuprawnionego rozpowszechniania utworów, do których autorskie prawa przysługują Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji" - wskazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przestronny dom dla rodziny 2+2 - Pomysł na Dom #99

"Po podjęciu przez Spółkę skutecznych działań zmierzających do usunięcia konta 'TOPTVPINFO', powstał nowy profil - 'wygraMYTVP', na którym nadal rozpowszechniane są utwory, do których prawa autorskie bądź pokrewne przysługują publicznemu nadawcy" - dodano.

Likwidator chce wszczęcia "postępowania przygotowawczego celem ustalenia i ścigania sprawców powyższych czynów zabronionych".

Przypomnijmy, że dzień wcześniej warszawska prokuratura zdecydowała o przedstawieniu zarzutu notariusz w śledztwie dotyczącym uchwał o dokonaniu zmian w zarządach TVP, PAP oraz Polskiego Radia. Ustalenia wskazują, że nie zostały one podjęte w miejscu i czasie w nich wskazanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
Olo
5 miesięcy temu
To jest zwykły test likwidatora. Zgłaszając sprawę na prokuraturę Pan likwidator będzie musiał zostać zweryfikowany przez śledczych czy jest osobą uprawnioną/umocowaną i czy rzeczywiście jest sens wszczynać jakieś postępowanie. Piszę, że to test likwidatora bo Prokutarura może mu odmówić wszczęcia postępowania uznając, że nie jest osobą uprawnioną. Jest to ważna wiadomość dla likwidatora bo ma wówczas jeszcze chwile żeby zrobić rozdzielność majątkową z żoną, wydziedziczyć dzieci i uciec za granicę przed wieloletnim więzieniem i setkami milionów złotych jakie będzie musiał zapłacić. W tej samej chwili zapewne zniknie minister Sienkiewicz. Takie zawiadomnienie służy tylko po to.
logiczny bis
5 miesięcy temu
Ten podpalkownik i jego kaprale mylą spuściznę do obrony oni są właścicielami tej służbowej spoza Polski !🤷🇵🇱✌️🤒 By...ku ręce precz od polskich dzieci !🤒
logiczny bis
5 miesięcy temu
To od upadku komuny pierwszy kulturalny cenzor w stopniu podpalkownika ! ☝️🤷🇵🇱✌️🌈🇩🇪😎🕸️13.12🤒
logiczny bis
5 miesięcy temu
Koksownik od grubej kreski zaczyna kneblować młodzież a przecież popkorn miał wybrać 🌈😎 Kałownie na króla Heroda a po torturach mogą nie być skłonni to uczynić 🤔☝️🤷🇵🇱✌️🌈🇩🇪😎🕸️🤒
dgen
5 miesięcy temu
Pan Gorgosz może ewentualnie złożyć zawiadomienie jako osoba prywatna. Sąd odmówił wpisania do do KRS jako "likwidatora". Jednak są dwie możliwości: sędziego w nocy wyprowadzić z gabinetu (silni panowie) i ustanowić "p.o. sędziego" lub odwołać go rozporządzeniem. Na pewno znajdą się konstytucjonaliści, którzy to potwierdzą.