Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

List z ZUS otrzyma ok. 18 mln Polaków. Lepiej, żeby nie trafił w niepowołane ręce

52
Podziel się:

ZUS do końca sierpnia wyśle list ubezpieczonym Polakom powyżej 35. roku życia. Informacje o wysokości emerytury dotrą do ponad 20 mln osób. W żadnym wypadku nie wyrzucajmy dokumentów do kosza.

List z ZUS trafi do ok. 18 mln Polaków
List z ZUS trafi do ok. 18 mln Polaków (PAP)

List z ZUS zawiera ważne informacje, od których będzie zależała wysokość emerytury wszystkich ubezpieczonych Polaków powyżej 35. roku życia.

Pisemne rozliczenie od krajowego ubezpieczyciela dostaną nawet ci, którzy pracowali zaledwie przez kilka dni. Co ważne, list będzie przedstawiał stan konta emerytalnego na dzień 31 grudnia 2018 roku.

Nie każdy dostanie korespondencję. Nieco ponad 2 mln osób odebrało informację od ZUS drogą elektroniczną (za pośrednictwem własnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS).

Szum wokół podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców. "Zasady nie zmieniły się od 1999"

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS (bo tak nazywa się oficjalnie list) odwzorowuje w całości stan naszych finansów na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

W dokumencie znajduje się np. informacja, jakie składki odprowadzaliśmy w ubiegłym roku, ile ich w sumie zebraliśmy i kiedy były opłacone. Ponadto znajduje się w nim imię i nazwisko, numer PESEL oraz miejsce zamieszkania.

List z ZUS po przeczytaniu powinniśmy zostawić w domu i nie wyrzucać go do kosza. Gdyby dokument trafił w niepowołane ręce, istotne dane w nim zawarte mogłyby posłużyć oszustom m.in. do podrobienia dokumentów lub podszycia się pod odbiorcę.

Związek Banków Polskich informował, że tylko w drugim kwartale 2019 r. zablokowano ponad tysiąc prób wyłudzeń kredytów.

Łączna kwota nieudanych oszustw to 92 mln złotych. Rekordzista chciał przywłaszczyć 20 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
Podatnik
3 lata temu
Nie jestem żadnym specjalistą od spraw ekonomicznych, ale czy nie lepiej zamiast 500+ obniżyć ludziom przedsiębiorczym zus??, lub pakować bezpośrednio w emerytury?? Przecież większość patoli pobierających 500+ wyhoduje pokolenie patoli przyzwyczajonych do darmochy która będzie sie upominać o takie zasiłki tyko i wyłącznie na podstawie tego że "NALEŻY MI SIĘ" Jakby chociaż obniżyli zus to ci mądrzejsi zaczeli by spokojnie rozpoczynać własne działalności gospodarcze i tym samym stali by się podatnikami.
Ddd
4 lata temu
Tylko kasa i kasa , człowiek i jego problemy ich nie obchodzą. Koszmarna instytucja
wojtek
4 lata temu
ZUS to największa korporacja złodziejska w Polsce. ZUS to przeżytek mamy już XXI w a złodzieje tkwią w średniowieczu
Gosc
4 lata temu
Nie prościej oddać płacącym haracz na konta, zlikwidować to g...?
Zośka
4 lata temu
"List z ZUS zawiera ważne informacje, od których będzie zależała wysokość emerytury wszystkich ubezpieczonych Polaków powyżej 35. roku życia". To wysokość emerytury nie zależy od tego, co odłożyłam? (oczywiście po odliczeniu ukradzionego), tylko od jakiejś informacji w jakimś liście???!!! Kto takie BREDNIE wypisuje? Kto takie BREDNIE publikuje?!
...
Następna strona