Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
22.08.2019 06:41

List z ZUS otrzyma ok. 18 mln Polaków. Lepiej, żeby nie trafił w niepowołane ręce

ZUS do końca sierpnia wyśle list ubezpieczonym Polakom powyżej 35. roku życia. Informacje o wysokości emerytury dotrą do ponad 20 mln osób. W żadnym wypadku nie wyrzucajmy dokumentów do kosza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
List z ZUS trafi do ok. 18 mln Polaków

List z ZUS zawiera ważne informacje, od których będzie zależała wysokość emerytury wszystkich ubezpieczonych Polaków powyżej 35. roku życia.

Pisemne rozliczenie od krajowego ubezpieczyciela dostaną nawet ci, którzy pracowali zaledwie przez kilka dni. Co ważne, list będzie przedstawiał stan konta emerytalnego na dzień 31 grudnia 2018 roku.

Nie każdy dostanie korespondencję. Nieco ponad 2 mln osób odebrało informację od ZUS drogą elektroniczną (za pośrednictwem własnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS).

Szum wokół podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców. "Zasady nie zmieniły się od 1999"

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS (bo tak nazywa się oficjalnie list) odwzorowuje w całości stan naszych finansów na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

W dokumencie znajduje się np. informacja, jakie składki odprowadzaliśmy w ubiegłym roku, ile ich w sumie zebraliśmy i kiedy były opłacone. Ponadto znajduje się w nim imię i nazwisko, numer PESEL oraz miejsce zamieszkania.

List z ZUS po przeczytaniu powinniśmy zostawić w domu i nie wyrzucać go do kosza. Gdyby dokument trafił w niepowołane ręce, istotne dane w nim zawarte mogłyby posłużyć oszustom m.in. do podrobienia dokumentów lub podszycia się pod odbiorcę.

Związek Banków Polskich informował, że tylko w drugim kwartale 2019 r. zablokowano ponad tysiąc prób wyłudzeń kredytów.

Łączna kwota nieudanych oszustw to 92 mln złotych. Rekordzista chciał przywłaszczyć 20 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-08-2019

JuliuszInformacje o wysokości emerytury :D hahah... wpłacasz co miesiąc 1300 zł , później dostajesz ochłapy może 1000 zł Ci przyznają z Twoich własnych … Czytaj całość

22-08-2019

Po co list?Dlaczego nie mailem? Bezpieczniej i dużo taniej. 18 milionów razy... cena listu. To nasze pieniądze są wydawane. Nie wierzę, żebu ktoś nie miał adresu … Czytaj całość

22-08-2019

RomanOd 4 lat jestem emerytem i też dostałem!!!!!!! tylko po co?

Rozwiń komentarze (52)