Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
JACEG
|
aktualizacja

Lotnisko Okęcie. Ilu pasażerów obsługuje i jak tam dojechać?

3 reakcje
2
1
0
Podziel się

Lotnisko Chopina na Okęciu w 2019 roku obsłużyło 18,86 mln pasażerów. To znaczy, że jest największym portem lotniczym w Polsce. Jak dojechać na Okęcie? Gdzie można stamtąd polecieć?

Lotnisko Okęcie obsługuje prawie 19 mln pasażerów rocznie. Jak dojechać na lotnisko im. Chopina w Warszawie?
Lotnisko Okęcie obsługuje prawie 19 mln pasażerów rocznie. Jak dojechać na lotnisko im. Chopina w Warszawie? (Flickr)
bCNeXbuJ

Lotnisko Chopina to największe i główne lotnisko w Polsce. Przynajmniej do czasu aż powstanie Centralny Port Komunikacyjny,

Na Okęciu rocznie obsługiwanych jest 18,86 mln pasażerów. To więcej niż na trzech kolejnych polskich lotniskach razem wziętych. Mowa tu o portach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Największe lotniska w Polsce 2019

Według danych za 2019 rok Lotnisko Chopina w Warszawie zostawiło w tyle wszystkie inne porty lotnicze. Na drugim miejscu był Kraków z 8 mln pasażerów, a na trzecim - Gdańsk, który obsłużył ponad 5 mln podróżnych.

bCNeXbuL

Na dalszych miejscach były Katowice (niecałe 5 mln), Wrocław (około 3,5 mln) oraz Warszawa Modlin (ponad 3 mln).

Warszawa Okęcie odpowiada więc za prawie 40 proc. wszystkich pasażerów w Polsce.

Lotnisko Okęcie. Jak dojechać?

Port Lotniczy im. Chopina w Warszawie jest oddalony od centrum stolicy o niespełna 10 kilometrów. To oznacza, że możemy się na niego dostać na przykład komunikacją miejską. Do lotniska kursują następujące autobusy ZTM Warszawa:

  • linia 175,
  • linia 188,
  • linia 148,
  • linia 331,
  • linia N32 (nocna).
bCNeXbuR

Oprócz autobusów, do lotniska można również dojechać pociągiem. "Lotnisko Chopina połączone jest bezpośrednio kolejowo z podwarszawskimi miejscowościami (Sulejówek, Sulejówek-Miłosna, Legionowo, Radzymin) oraz Łodzią (trasa przez Skierniewice, Żyrardów i Koluszki). Połączenia obsługiwane są przez trzech przewoźników kolejowych: Szybką Kolej Miejską, Koleje Mazowieckie i Intercity" - informuje port lotniczy.

Przy terminalu pasażerskim jest również terminal autokarowy. Tam można wsiąść do autokarów, realizujących połączenia dalekobieżne.

bCNeXbvm
Źródło:
money.pl
0
2
1
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)