Notowania

Przejdź na
nagroda money.pl
17.05.2019 15:18

Maciej Formanowicz, prezes Fabryk Mebli "FORTE", nominowany w kategorii "Człowiek Roku"

Maciej Formanowicz, absolwent Wydziału Technologii Drewna Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu, prezes Zarządu i założyciel Fabryk Mebli "FORTE" S.A. Spółka rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku, a od 1996 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Podziel się
(forte)
FORTE zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.

Formanowicz doświadczenie rynkowe zdobywał w Niemczech, a pierwszą firmę założył w roku 1987. To była firma Makro z siedzibą we Wrocławiu. Produkowała między innymi meble ogrodowe i różnorodną galanterię drzewną, którą eksportowano. Makro zbankrutowało. Przyczyną był lawinowy wzrost kursu dolara. W 1992 r. powstało FORTE.

Firma jest dziś czołowym polskim producentem mebli do samodzielnego montażu. Eksport stanowi ponad 80 procent produkcji spółki – firma posiada własne organizacje sprzedaży na wiodących rynkach.

Mocną stroną FORTE jest nowoczesna, międzynarodowa kultura organizacyjna. Maciej Formanowicz często mówi, że Polska jest częścią Europy, więc zarządzając firmą trzeba myśleć po europejsku, dlatego spółkę wyróżniają bezpośrednie relacje z międzynarodowymi klientami. Podkreśla też , że ma w sobie gen przedsiębiorcy, a jego sukcesem jest to, że zostawi po sobie ogromne przedsiębiorstwo.

Spółka posiada pięć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w północno-wschodniej Polsce, w tym uruchomioną w kwietniu 2018 roku w Suwałkach fabrykę płyt wiórowych, a także jedną fabrykę w Indiach. Całkowita powierzchnia produkcyjna wszystkich fabryk Grupy FORTE wynosi 160 tys. m kw., zaś powierzchnia magazynowa 112 tys. m kw.

FORTE zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób. Pracownicy mają możliwość indywidulanego rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych na wielu płaszczyznach, we wszystkich oddziałach firmy w programie edukacyjnym Akademia FORTE.

Aby ułatwić pracownikom firmy godzenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym przy dwóch fabrykach, w Ostrowi Mazowieckiej i w Suwałkach, FORTE otworzyło dwujęzyczne przedszkola z oddziałami żłobkowymi "Żółty Słonik" prowadzone w systemie polsko- angielskim. Wnętrza placówek są zaprojektowane tak, by kształtować wrażliwość estetyczną dzieci w czasie nauki. Są kolorowe, przestronne i dostosowane do potrzeb najmłodszych.

Przedszkole FORTE w Ostrowi Mazowieckiej

(forte)

Nieodzownym elementem strategii biznesowej FORTE jest odpowiedzialny i zrównoważony rozwój. Od grudnia 2016 roku Spółka należy do grona spółek Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych notowanych w Respect Indeks, który zrzesza spółki o najwyższych standardach zarządzania.

FORTE to nowoczesna, silna organizacją gospodarczą, która w swojej działalności opiera się na uniwersalnych wartościach: współpracy, odpowiedzialności, rozwoju i wrażliwości. Firma jest aktywnym uczestnikiem życia społecznego. Angażuje się w liczne działania skierowane do lokalnych społeczności w miejscach prowadzenia działalności produkcyjnej, w zakresie rozwoju i promocji edukacji, kultury i ekologii oraz inne- zgodne z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców.

Zwycięzców poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl 22 maja , która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'19 organizowanego w dniach 21-22.05.2019 w Krakowie!

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące