Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Magdalena Rzeczkowska nową szefową KAS. Piotr Walczak rezygnuje

Piotr Walczak w poniedziałek złożył rezygnację ze stanowiska szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Jego miejsce zajmie Magdalena Rzeczkowska, która do tej pory kierowała Departamentem Ceł w Ministerstwie Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Magdalena Rzeczkowska (w środku) została w poniedziałek nową szefową KAS. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Walczaka (z lewej) (Fot: Marcin Obara)

- Po 23 latach postanowiłem, ze względów osobistych, zakończyć moją karierę związaną ze Służbą Celną i Krajową Administracją Skarbową – powiedział Piotr Walczak, ustępujący szef KAS. Jego dymisję przyjął już premier Mateusz Morawiecki.

- Cieszę się, że mogę oddać Krajową Administrację Skarbową w tak dobre i profesjonalne ręce - dodawał Walczak.

Jego następczynią będzie Magdalena Rzeczkowska. Do tej pory była szefem Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Rzeczkowska chwaliła swojego poprzednika. - Przyczynił się do rozwoju naszej administracji i Polski, dzięki odważnym działaniom podejmowanym w obszarze uszczelniania systemu podatkowego, ale i wsparcia legalnie działającego biznesu - mówiła.

- Ten kierunek będę chciała kontynuować dążąc do tego by KAS w coraz większym stopniu stawała się organizacją przyjazną podatnikom, wspierająca przedsiębiorców, skuteczną w budowaniu stabilnych finansów naszego kraju i zarazem atrakcyjną jako miejsce pracy i służby - powiedziała nowa szefowa KAS.

Magdalena Rzeczkowska w resorcie pracuje nieprzerwanie od 2002 roku. Ukończyła Uniwersytet Warszawski, a w karierze zawodowej pracowała również w Głównym Urzędzie Ceł.

"Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 r. koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego" - informuje resort finansów.

Rzeczkowska jest pierwszą kobietą na stanowisku szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Przed nią polską skarbówką kierowali m.in. Piotr Walczak czy Marian Banaś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2020

ByłyZnam !!!! cicha myszka bez tzw. jaj - uległa-to się spodoba PIS . UWAGA - nie lubi jak sie krzyczy, bo wtedy jej zupełnie nie ma !!!!

02-03-2020

AlaNie rezygnuje się po zaledwie 23 latach pracy z tak dochodowego i prestiżowego etatu ot ,tak sobie. Pewnie chodzi o to, że co innego premier mówi o … Czytaj całość

02-03-2020

NIKITAMasakra !!!!!!! Ręce opadają !!!!!! Do tego zdjęcie jakby skończyła wybierać popiół z kominka .........

Rozwiń komentarze (30)