Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Magister z uszczelniania podatków? Skarbówka chce otworzyć uczelnię

4
Podziel się:

Pomysł, który zrodził się w resorcie finansów, tylko brzmi jak dowcip. W rzeczywistości plany utworzenia własnej uczelni, która wyszkoli kadry skarbowe, nie są wcale odległe i nierealne.

Magister z uszczelniania podatków? Skarbówka chce otworzyć uczelnię
Ministerstwo finansów myśli o stworzeniu własnej uczelni, która wyszkoli pracowników Skarbówki (Getty Images, getty images)
bEKlmTaZ

Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów myśli nad utworzeniem Krajowej Szkoły Skarbowości (KKS). Skoro policja ma swoją szkołę w Szczytnie, strażacy w Warszawie, dlaczego skarbówka nie ma utworzyć własnej? - zastanawiają się urzędnicy.

Rozwiązanie miałoby pomóc zażegnać problem z brakiem kadr. Mowa w szczególności o funkcjonariuszach Krajowej Administracji Skarbowej na stanowiskach celno-skarbowych. Resort finansów nie odżegnuje się od pomysłu. Jak wyglądałoby to w praktyce?

Sama uczelnia poszerzałaby kompetencje studentów w zakresie prawa podatkowego i finansów. Do tej pory podobną funkcję sprawowała Krajowa Szkoła Skarbowa. Absolwenci stawaliby tym samym przed wyborem: dołączyć do Skarbówki czy pójść własną ścieżką.

bEKlmTbb
Zobacz także: Ostatni dzwonek na rozliczenie PIT. Skarbówka czeka na ok. 13 mln zeznań

W rozmowie z dziennikiem Adam Mariański, szef Krajowej Rady Doradców Podatkowych, wskazuje, że każda inicjatywa, która ma na celu poprawę pracy urzędów, zasługuje na uznanie.

Warunek? Uczelnia powinna jego zdaniem łączyć teorię z praktyką, tak by kształcenie nowych kadr tworzyło sprawnych doradców finansowych, a nie tylko twardogłowych urzędników.

bEKlmTbh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKlmTbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Viceprezes
5 miesięcy temu
Jeżeli łączenie teorii z praktyką to siedziba uczelni winna być zlokalizowana w pobliżu aresztu śledczego. Nie z uwagi na wygodę żaków. Z uwagi na mniejszy trud prelegentów.
Konsultant
5 miesięcy temu
Ale KSS już od kilku lat istnieje.
Mariusz
5 miesięcy temu
gdybyście dobrze płacili to problemu z kadrami by nie było
bEKlmTbD
wolnościowiec
5 miesięcy temu
A potem do władzy dojdzie prawica, obniży drastycznie podatki i 90% absolwentów będzie musiało się przebranżowić