Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Majówka a niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte?

100
Podziel się:

Niedziele handlowe w tym roku przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą ustawy o zakazie handlu. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte?

Majówka a niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte?
Majówka a niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte? (iStock.com)

Majówka a niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 5 maja zrobimy zakupy?

Majówka jest czasem, kiedy większość Polaków wykorzystuje swoje urlopy i przeznacza te dni na wypoczynek. Na początek maja przypadają dwa święta państwowe - Święto Pracy (1 maja) i Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja). Oba te dni są ustawowo wolne od pracy.

W nowym roku również niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu. Obecnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Najbliższa niedziela 5 maja jest więc niedzielą niehandlową i zdecydowana większość sklepów, supermarketów i galerii handlowych będzie zamknięta.

Zobacz także: Zobacz: Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Zakaz handlu w niedziele - maj 2019

  • niedziele niehandlowe: 5, 12 i 19 maja
  • niedziela handlowa: 26 maja

Majówka a niedziele handlowe. Sklepy dłużej czynne w sobotę 4 maja

Majówka to szczególny okres, w którym możemy mieć problem ze zrobieniem zakupów. 4 maja jest jednak wyjątkiem i zdecydowana większość sklepów jest otwarta. Niektóre placówki postanowiły wydłużyć godziny otwarcia w tym dniu, m.in. sieć sklepów Biedronka.

- Większość placówek sieci funkcjonować będzie co najmniej do godziny 22.00. Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy poszczególnych sklepów dostępne są w placówkach - czytamy w komunikacie.

Pozostała większość dyskontów m.in. Lidl, Carrefour, Tesco i Kaufland w te dni będzie czynna według tradycyjnych godzin otwarcia. Jeśli chodzi o galerie handlowe, decyzja w tej kwestii należy do zarządców galerii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(100)
rozsądny
4 lata temu
BŁAGAM pogoncie na jesien PIS i ten kretynski zakaz handlu!!!!!!!
LaaaaS
4 lata temu
Czekam aż Tusk, Schetyna i pozostali zasiądą na kasach w marketach w każdą niedzielę tak przez 3 miesiące. Niech pokażą czy umieją pracować, a nie po kasę do Brukseli.
vhyhyhy
4 lata temu
wszyscy cisniecie na PIS i tak PiS wygra boicie sie stracenia 500 plus wie sniak i jepane
ffff
4 lata temu
zamaist siedzis w centrum handlowych i lazic tam i spowrotem i tak nic nie kupujecie to po co maja sprzedawcy marnowac niedziele i patrzec na was
vvv
4 lata temu
ja i tak nie ma ochoty isc w niedziele na zakupy
...
Następna strona