Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Marian Banaś. Oświadczenie szefa NIK: byłem gotów złożyć urząd

15
Podziel się:

- Z przykrością stwierdzam, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej - powiedział Marian Banaś w specjalnym oświadczeniu, które nagrał. Szef NIK dodał także, że został wybrany na urząd zgodnie ze wszystkimi procedurami.

"Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów" - powiedział w oświadczeniu Marian Banaś.
"Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów" - powiedział w oświadczeniu Marian Banaś. (PAP, Leszek Szymański)

Marian Banaś. Oświadczenie szefa NIK: Byłem gotów złożyć urząd

- Jako prezes Izby nie mogę pozwolić, by stała się ona przedmiotem politycznych rozgrywek i targów. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za Najwyższą Izbę Kontroli będę kontynuował powierzoną mi przez parlament misję - powiedział wciąż aktualny szef NIK Marian Banaś.

Oglądaj: Marian Banaś. Zamęt po wpisie Krzysztofa Kwiatkowskiego ws. afery wokół szefa NIK. Tak się tłumaczy

Zadeklarował jednocześnie, że odpowie na wszystkie pytania śledczych i że jest gotów zrzec się immunitetu.

Marian Banaś. Kontrowersji ciąg dalszy - nie widać końca afery wokół szefa NIK

Sam Marian Banaś złożył dymisję już w piątek 29 listopada. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do pisma, podpisanego odręcznie przez prezesa NIK.

"Kierując się Dobrem Polski, Najwyższej Izby Kontroli oraz mojej rodziny składam rezygnację" - napisał szef Izby. Według mediów dokument miał trafić na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która zdecydowała o jego odesłaniu w celu naniesienia istotnych poprawek. Witek zaprzecza jednak tym doniesieniom.

Przypomnijmy jednocześnie, że CBA prowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia z lat 2015-2019. Zgodnie z doniesieniami RMF24, kontrola wykazała przynajmniej dwie nieprawidłowości związane z kwestiami skarbowymi. Chodzi o niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK.

Dodatkowo majątek Banasia (kilka nieruchomości i działki) miał nie mieć pokrycia w dochodach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Jan Kazimierz
4 lata temu
Chyba już czas aby sprzątnąć pisowskie śmiecie ze sceny politycznej. Pisowskia mafia niszczy totalnie Polskę.
ertyujkl;'iuy...
4 lata temu
Chciałbym się dowiedzieć kogo gościł Marian w swych skromnych progach hotelu. Tak bardzo rządzący nie wiedzą co z nim począć :)
Edek
4 lata temu
Jeszcze na stołku - widać haki ma bardzo dobre.
Trust
4 lata temu
Cały czas ciekawi mnie to, jak ten kolo przeszedł weryfikację służb. Jak to możliwe, że Pinokio i Kartofel nic nie wiedzieli? Może jednak jest zupełnie inaczej. Doskonale wiedzieli co jest nie tak. Kartoflowi było to na rękę, bo mógł Mariana na krótkiej smyczy trzymać. Tusk mówił, że Kartofel lubi ludzi słabych, miernych. Nie przewidział tylko kartofel, że ciemne interesy Marianka namierzy jakiś dziennikarz i wszystko ujrzy światło dzienne. Teraz ma pewien kłopot, aczkolwiek moim zdaniem Marian na stanowisku pozostanie, a za to nie będzie niczego kontrolował i o niczym się nie będzie wypowiadał ani on ani instytucja w której pracuje bez zgody Kartofla. Od PO poprzez PSL, SLD na PiS skończywszy nikt nigdy tym krajem nie będzie rządził uczciwe, bez żadnych prywatnych interesów, bo to nie leży w naturze Polaka. Ten kraj to porażka!
Zibi
4 lata temu
"Marian Banaś - Z przykrością stwierdzam, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej" - piękne, piękne! Lepszego oświadczenia dla PiS-u nie mógł napisać! ;-)